на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Дуксер Sportswear Tech
Nike Дуксер Sportswear Tech
Nike Дуксер Sportswear Tech
Nike Дуксер Sportswear Tech
Nike Дуксер Sportswear Tech
Nike Дуксер Sportswear Tech
Nike Дуксер Sportswear Tech
Nike Дуксер Sportswear Tech
Nike

Nike Дуксер Sportswear Tech

Код на производ: CU4489-700
Prosečna ocena:
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Машкиот lifestyle дуксер на Nike Sportswear Tech го носи стилот на основна гардероба на следното ниво со врвна топлина. Мазна од двете страни, ткаенината Tech Fleece обезбедува удобност и топлина без дополнителна тежина. Патентот со целосна должина лесно го прилагодува отворот на дуксерот. Капата со четири панели има удобен рационализиран изглед. Во страничните џебови можете да ги ставите сите ваши ситници и, доколку е потребно, да ги загреете рацете. Дискретното лого на Nike јасно зборува за вашата љубов кон овој бренд. Специфичните детали како контрастните риги и џебот со патент на ракавот се препознатливи детали од линијата Tech Fleece.
Спецификација:

 • Машки дуксер – lifestyle
 • Удобна аеродинамична капа
 • Два странични и еден џеб за ракав со патент
 • Состав на телото: 66% памук, 34% полиестер
 • Џебни чанти: 100% памук
 • Поставата на капата: 69% памук/31% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Пол За мажи
  Бренд Nike
  Возраст За возрасни

  Последна оценка на производот

  Прикажаните оцени се добиени исклучиво од корисниците кои купиле производ.
  Anamarija
  Anamarija
  03.11.2023. 21:38

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики 553558-161
  Dostupno odmah
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.990 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11.5
  12.5
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики DZ4475-168
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  11.690 MKD
  Големина
  10.5
  8.5
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FB1396-100
  Dostupno odmah
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.632 MKD
  Заштеда 20%
  8.290 MKD
  Големина
  10
  10.5
  7.5
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DR7882-002
  Dostupno odmah
  Prosecna ocena:
  glas
  4
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.112 MKD
  Заштеда 20%
  6.390 MKD
  Големина
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:12
  Dostupno odmah
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.992 MKD
  Заштеда 20%
  7.490 MKD
  Големина
  M
  S
  XL

  слични производи