на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike

Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece

Код на производ: DQ4801-722
провери достапност
Velicine EU
Velicine
Velicine CM
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Преземајќи ги сите стилски карактеристики што ги знаете и ги сакате од Tech Fleece, Nike Sportswear Tech Fleece машкиот дуксер додава мек слој на кожата за дополнителна топлина во зимските денови. Мазна од двете страни, Tech Fleece ткаенината нуди врвна топлина и возвишен изглед без дополнителна тежина или волумен. Дизајнот со целосен патент го олеснува менувањето на стилови во движење. Вертикалниот џеб со патент на градите го олеснува складирањето на малите предмети.
Спецификација:

 • Standard fit
 • Tech Fleece
 • Затворање со патент по целата должина
 • Вертикален џеб на градите со патент
 • Машинско перење
 • Состав: 73 % памук, 27% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Пол За мажи
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Боја Жолта
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:6
  Патики 322992-142
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.883 MKD
  Заштеда 30%
  12.690 MKD
  Големина
  8
  8.5
  9
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.494 MKD
  Заштеда 40%
  7.490 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики DQ8426-006
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  9.690 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  13
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FN6949-002
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  12.890 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  8
  8.5
  9
  9.5

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Дуксер IM4489
  Цена 3.988 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:6
  Дуксер IR9866
  Цена 4.588 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер FN7687-104
  Цена 3.534 MKD
  Заштеда 40%
  5.890 MKD
  Големина
  L
  M
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:17
  Дуксер FB7921-281
  Цена 6.153 MKD
  Заштеда 30%
  8.790 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Дуксер FB7290-231
  Цена 6.890 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер DX1361-010
  Цена 4.333 MKD
  Заштеда 30%
  6.190 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL