на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

adidas Дуксер Adicolor
adidas Дуксер Adicolor
adidas Дуксер Adicolor
adidas Дуксер Adicolor
adidas Дуксер Adicolor
adidas Дуксер Adicolor
adidas Дуксер Adicolor
adidas Дуксер Adicolor
adidas

adidas Дуксер Adicolor

Код на производ: HK9653
Šifra proizvođača: GVU40
4.088 MKD
4.088 MKD
2.453 MKD
Заштеда: 1.635 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • S
 • S/M
 • M
 • M/L
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

adidas Adicolor е женски lifestyle дуксер со капуљача, дизајниран да внесе удобност и топлина во студените денови. Trefoil логото првпат се појави на Олимпијадата во Минхен во 1972 година и оттогаш остави свој белег низ генерациите. Adicolor е легендарен adidas стил во низа нијанси. Направен е од удобен француски фротир со прилагодлива просторна капуљача. Еластичните манжетни ги спречуваат несаканите движења и навлегувањето на студениот воздух. Trefoil логото е во центарот на вниманието и јасно кажува во кој спортски бренд најмногу верувате. Пространиот кенгур џеб е тука за вашите ситници, но и за загревање на рацете доколку тпа ви е потребно. Со купување на adidas производи од памук, вие ја поддржувате иницијативата за одржливо производство на органски памук во светот. Многу корисно парче облека за постудените денови, кое лесно ќе го вклопите во вашиот спортски стил.
Спецификација:

 • Женски дуксер со капуљача
 • Состав: 100% памук
 • Trefoil лого
 • Прилагодлива капуљача
 • Еластични делови на ракавите
 • Стандарден крој

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Пол За жени
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Originals
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики HQ4474
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.030 MKD
  Заштеда 20%
  8.788 MKD
  Големина
  4
  4-
  5
  5-
  6-
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FY6503
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.242 MKD
  Заштеда 30%
  7.488 MKD
  Големина
  4-
  5
  5-
  6
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики IE0429
  Dostupno odmah
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.388 MKD
  Големина
  5
  5-
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Dostupno odmah
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.372 MKD
  Заштеда 30%
  3.388 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.002 MKD
  Заштеда 30%
  4.288 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.787 MKD
  Заштеда 35%
  4.288 MKD
  Големина
  34
  36
  38

  слични производи