на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Долен дел тренерки Sportswear Tech
Nike Долен дел тренерки Sportswear Tech
Nike Долен дел тренерки Sportswear Tech
Nike Долен дел тренерки Sportswear Tech
Nike Долен дел тренерки Sportswear Tech
Nike Долен дел тренерки Sportswear Tech
Nike

Nike Долен дел тренерки Sportswear Tech

Код на производ: CU4495-381
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Sportswear Tech се долен дел машки тренерки, наменет за сите кои сакаат удобност и пријатност за време на одмор и физичка активност. Опуштено низ бутот, овој заострен дизајн се стеснува од коленото надолу за да ви даде удобно чувство. Материјалот Tech Fleece обезбедува топлина, но е многу лесен, така што нема да се чувствувате тешки. Манжетните на нозете го спречуваат продирањето на ладен воздух и несаканото движење, а во исто време ги ставаат вашите Nike патики до израз. Еластичниот појас со прилагодлива јамка го подобрува приспособувањето и овозможува лесно персонализирање. Во страничните џебови можете да ги ставите сите потребни ситници, а по потреба можете и да ги загреете рацете. Логото на Nike јасно кажува во кој спортски бренд најмногу верувате. Залепената лента околу џебот со патент и деталите за шевовите се препознатливи детали за Tech Fleece. Џебот со патент има дополнителен внатрешен џеб за да ги задржите вашите клучеви, картички и телефонот на место.
Спецификација:

 • Машки тренерки – lifestyle
 • Странични џебови
 • Fleece технологија
 • Логото на Nike на левата бутина
 • Состав: 66% памук, 34% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Пол За мажи
  Бренд Nike
  Возраст За возрасни
  Trenutno nema komentara

  слични производи