на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

NIKE Тренерка Jordan
NIKE

NIKE Тренерка Jordan "23" Set

код на производ: 85C169-023
3.790 MKD
3.790 MKD
3.032 MKD
Заштеда: 758 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 1
  1
 • 10
  10
 • 11
  11
 • 12
  12
 • 14
  14
 • 2
  2
 • 3
  3
 • 3-
  3-
 • 3-4Y
 • 4-
  4-
 • 4-5Y
  4-5Y
 • 5-
  5-
 • 5-6Y
 • 6X
  6X
 • 6-7Y
 • 8
  8
 • 8-
  8-
 • 9M
  9M
 • 9-
  9-
 • OSFA
  OSFA
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

JORDAN "23" SET е комплет кошаркарски тренерки за помлади момчиња. Направени од француско платно, ќе обезбеди пријатност и удобност, додека еластичните делови на горниот и долниот дел спречуваат несакано движење и продирање на ладен воздух. Долниот дел од тренерката со еластичен појас одлично стои и дава целосна слобода на движење.
Спецификација:

 • Комплет тренерки за помлади момчиња
 • Прицврстена капа
 • Jordan графика на градите
 • Jordan Jumpman на ногавица
 • Состав: 60% памук, 40% полиестер
 • Одржување: Машинско перење

 • карактеристики вредност
  Категорија Тренерка
  Основната поделба Текстил
  Пол За момчиња
  Бренд NIKE
  Возраст Мали деца
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на buzzsneakers.mk.
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Маица 86K607-001
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  952 MKD
  Заштеда 20%
  1.190 MKD
  големина
  1
  10
  11
  12
  14
  2
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6X
  7
  8
  8-
  9
  9-
  OSFA
  Sačuvano u omiljne
  Патики 704949-110
  9 termina 150 sati početni nivo
  Nike Huarache Run се патики за мали деца со модерен дизајн. Омилениот дизајн и докажани...
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.632 MKD
  Заштеда 20%
  5.790 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики DQ6947-100
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.263 MKD
  Заштеда 30%
  6.090 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики DV1857-100
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.112 MKD
  Заштеда 20%
  6.390 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики 704949-044
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.263 MKD
  Заштеда 30%
  6.090 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики DV0751-100
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.792 MKD
  Заштеда 20%
  5.990 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y

  слични производи