на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Шорцеви и маица Adicolor
Шорцеви и маица Adicolor
Шорцеви и маица Adicolor
Шорцеви и маица Adicolor
Шорцеви и маица Adicolor
Шорцеви и маица Adicolor
Шорцеви и маица Adicolor
Шорцеви и маица Adicolor

Шорцеви и маица Adicolor

код на производ: IB8450
Šifra proizvođača: RW129
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

adidas Adicolor е класичен и удобен детски унисекс комплет кој е подготвен за игра. Ништо повеќе не ја истакнува adidas ДНК од овој сет. Маичката со кратки ракави е изработена од мека памучна ткаенина, а шорцевите се од исклучително удобен француски фротир. Двата материјали прават децата да се чувствуваат добро во текот на денот. adidas памучните производи поддржуваат поодржливо производство на памук.
Спецификација:

  • Regular fit
  • Маичка со кратки ракави и кружна јака со еластичен дел
  • Шорцеви со еластичен прилагодлив појас и странични џебови
  • Состав: маица: 100% памук; шорцеви: 70% памук, 30% рециклиран полиестер - француски фротир

  • слични производи

    Sačuvano u omiljne
    Достапна боја:1