на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Тренерка Sportswear
NIKE Тренерка Sportswear
NIKE Тренерка Sportswear
NIKE Тренерка Sportswear
NIKE Тренерка Sportswear
NIKE Тренерка Sportswear
NIKE Тренерка Sportswear
NIKE Тренерка Sportswear
NIKE Тренерка Sportswear
NIKE Тренерка Sportswear
NIKE

NIKE Тренерка Sportswear

код на производ: 86J845-X1T
3.790 MKD
3.790 MKD
2.842 MKD
Заштеда: 948 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 3-4г.
 • 4-5г.
 • 5-6г.
 • 6-7г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

NIKE SPORTSWEAR е lifestyle детска тренерка инспирирана од спортот. Тренерка во кои вашите момчиња ќе уживаат и ќе имаат целосна слобода на движење во сите секојдневни активности. Горниот дел од тренерките се направени од супер мека лесна француска ткаенина која обезбедува неверојатна пријатност и удобност што вашите момчиња ја заслужуваат. Ребрестите манжетни и на горните и на долните делови го спречуваат несаканото движење и навлегувањето на студениот воздух. Испечатениот монограм NIKE на целата површина на горниот дел ја зголемува атрактивноста и покажува јасна спортска посветеност. Еластичниот појас го олеснува поставувањето и персонализирањето на долниот дел од тренерката. Се пере во машина за лесно одржување.
Спецификации:

 • Тренерки за помали момчиња
 • Состав: 60% памук и 40% полиестер
 • Еластичен појас
 • Логото на Nike насекаде низ горниот дел и логото на Nike на долниот дел
 • Pull - on дизајн
 • Ребрести манжетни
 • Машинско перење

 • карактеристики вредност
  Категорија Тренерка
  Основната поделба Текстил
  Пол За момчиња
  Бренд NIKE
  Возраст Мали деца

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики DZ4354-003
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.490 MKD
  големина
  1.5Y
  11C
  12.5
  12C
  13C
  1Y
  2.5Y
  3Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики FB2338-600
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.152 MKD
  Заштеда 20%
  5.190 MKD
  големина
  1.5Y
  12.5
  12C
  13C
  2.5Y
  3Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики FJ3484-101
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.790 MKD
  големина
  1.5Y
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики CW1621-008
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.503 MKD
  Заштеда 35%
  5.390 MKD
  големина
  11C
  12.5
  1Y
  3Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики DX2164-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.892 MKD
  Заштеда 25%
  5.190 MKD
  големина
  12.5
  12C
  2.5Y
  3Y

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Тренерка 76L168-023
  2.392 MKD
  Заштеда 20%
  2.990 MKD
  големина
  2T
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Тренерка 75B798-023
  2.242 MKD
  Заштеда 25%
  2.990 MKD
  големина
  3T