на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Тренерка Disney
Тренерка Disney
Тренерка Disney
Тренерка Disney
Тренерка Disney
Тренерка Disney
Тренерка Disney
Тренерка Disney
Тренерка Disney
Тренерка Disney

Тренерка Disney

код на производ: HB9534
Šifra proizvođača: CS176

Во рамките на EcoVision проектот, за вас ги издвоивме BUZZING GREEN моделите на познатите брендови, изработени од рециклирани, вегански, биоразградливи и други материјали кои допринесуваат за заштита и чување на животната средина.

провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

adidas DISNEY унисекс тренерките за деца е сè освен типична тренерка. Излетите во парк и викенд-авантурите со пријателите ќе станат уште повозбудливи. Се разбира, мазната ткаенина и легендарните 3 линии и даваат на оваа детска тренерка препознатлив adidas изглед, но и забавниот фактор е значително зголемен кога Мики Маус е дел од оваа равенка. Стандардниот долен дел и горниот дел со патент и подигната крагна носат добро познат спортски изглед на вашите наследници. Овој производ е направен од 100% рециклирани материјали, што е само едно од низата решенија во потрагата за ставање крај на пластичниот отпад на Земјата. Уште од првиот ден нека се знае кој го диктира стилот на градските улици.
Спецификација:

 • Унисекс тренерки за деца – lifestyle
 • Горен дел со затворање на патент
 • Еластични делови на двата дела
 • Disney графика
 • Состав: 100% рециклиран полиестер

 • КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики DV0788-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.090 MKD
  големина
  10.5
  11
  12
  12.5
  13
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DR9503-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.418 MKD
  Заштеда 25%
  9.890 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  Sačuvano u omiljne
  Патики FB9019-700
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  9.352 MKD
  Заштеда 20%
  11.690 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  8
  Sačuvano u omiljne
  Патики IE2304
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.790 MKD
  Заштеда 15%
  7.988 MKD
  големина
  10
  10-
  11
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Патики 1202A383-103
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.912 MKD
  Заштеда 20%
  7.390 MKD
  големина
  5.5
  6
  6.5
  7
  8.5
  9

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Тренерка 76L168-023
  2.392 MKD
  Заштеда 20%
  2.990 MKD
  големина
  2T