на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

adidas Тренерка SST SET
adidas Тренерка SST SET
adidas Тренерка SST SET
adidas Тренерка SST SET
adidas Тренерка SST SET
adidas Тренерка SST SET
adidas Тренерка SST SET
adidas Тренерка SST SET
adidas

adidas Тренерка SST SET

код на производ: H20324
3.388 MKD
3.388 MKD
1.694 MKD
Заштеда: 1.694 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 3-4Y
  3-4Y
 • 4-5Y
  4-5Y
 • 5-6Y
  5-6Y
 • 6-7Y
  6-7Y
 • 7-8Y
  7-8Y
 • 8-9Y
  8-9Y
 • 9-10Y
  9-10Y
 • 10-11Y
  10-11Y
 • 11-12Y
  11-12Y
 • 12-13Y
  12-13Y
 • 13-14Y
  13-14Y
 • 14-15Y
  14-15Y
 • 15-16Y
  15-16Y
 • 3M
  3M
 • 6M
  6M
 • 9M
  9M
 • 12M
 • 18M
  18M
 • 1-2Y
  1-2Y
 • 2-3Y
  2-3Y
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

adidas DISNEY MICKEY & FRIENDS е унисекс детска тренерка за бебиња, која е создадена во соработка помеѓу adidas Originals и Disney.

Без разлика дали вашите малечки се расположени да бидат интересни како Шиљо или весели и оптимисти како Мики, оваа тренерка е тука за да ја поддржи нивната уникатност.

Се состои од мек, памучен дукс со капуљача и долен дел со препознатливо лого на Trefoil и 3 линии, заштитниот знак на adidas.

Впечатливата графика на Disney на дуксерот им покажува на сите кои се омилените херои на вашите наследници.

Памучните производи adidas поддржуваат одржливо одгледување на памук и се дел од амбицијата да се стави крај на употребата на пластичен отпад.

Најдете класичен и урбан стил во исто време, за вашите најмали во овие унисекс тренерки за бебиња adidas DISNEY MICKEY & FRIENDS.

Спецификација:

 • Унисекс детски тренерки за бебиња - lifestyle
 • Горен дел со капуљача
 • Кенгур џебови
 • Еластичен појас и еластични краеви на ногавиците
 • © Disney
 • Trefoil лого и 3-ленти
 • Состав: 70% памук, 30% рециклиран полиестер
 • Боја: Црна
карактеристики вредност
Категорија Тренерка
Основната поделба Текстил
Пол Kids
Бренд adidas
Возраст За бебе
За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на buzzsneakers.mk.
Trenutno nema komentara

КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

Sačuvano u omiljne
Патики GY9213
Prosecna ocena:
glas
1
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
2.722 MKD
Заштеда 30%
3.888 MKD
големина
10-K
10K
11K
2K
3K
4-K
4K
5-K
5K
6-K
6K
7-K
7K
8-K
8K
9-K
9K
Sačuvano u omiljne
Патики GY4768
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
1.879 MKD
Заштеда 10%
2.088 MKD
големина
10-K
10K
2K
3K
4K
5-K
5K
6-K
6K
7-K
7K
8-K
8K
9-K
9K
Sačuvano u omiljne
Маица GN4148
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
644 MKD
Заштеда 50%
1.288 MKD
големина
104
110
112
116
122
128
134
140
146
152
158
164
170
176
68
74
80
86
92
98
Sačuvano u omiljne
Патики GY9219
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
2.582 MKD
Заштеда 30%
3.688 MKD
големина
10-K
10K
2K
3K
4K
5-K
5K
6-K
6K
7-K
7K
8-K
8K
9-K
9K
Sačuvano u omiljne
Патики HQ4289
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
2.792 MKD
Заштеда 30%
3.988 MKD
големина
10-K
10K
2K
3K
4K
5-K
5K
6-K
6K
7-K
7K
8-K
8K
9-K
9K
Sačuvano u omiljne
Патики HQ4077
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
2.372 MKD
Заштеда 30%
3.388 MKD
големина
10K
1K
2K
3K
4K
5-K
5K
6-K
6K
7-K
7K
8-K
8K
9-K
9K

слични производи

Sačuvano u omiljne
Prosecna ocena:
glas
1
glas
1
2.582 MKD
Заштеда 30%
3.688 MKD
големина
104
110
116
122
128
134
140
146
152
158
164
170
176
62
68
74
80
86
92
98
Sačuvano u omiljne
1.910 MKD
Заштеда 20%
2.388 MKD
големина
104
110
116
122
128
134
140
146
152
158
164
170
176
62
68
74
80
86
92
98