на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Шорцеви Jordan Jumpman Set
NIKE Шорцеви Jordan Jumpman Set
NIKE Шорцеви Jordan Jumpman Set
NIKE Шорцеви Jordan Jumpman Set
NIKE

NIKE Шорцеви Jordan Jumpman Set

код на производ: 85C203-R78
2.390 MKD
2.390 MKD
1.195 MKD
Заштеда: 1.195 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 4
  4
 • 5
  5
 • 6
  6
 • 7
  7
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

JORDAN JUMPMAN SET е комплет за момчиња, кој се состои од маичка и шорц, а е инспириран од кошарката. Подарете му го на вашиот син овој уникатен сет Jordan Jumpman кој може добро да се комбинира и за топлите и за поладните денови. Маичката со кратки ракави е изработена од лесна жерсеј ткаенина погодна за топлите денови, а шорцевите од мека фротир се идеални за ладно време.
Спецификација:

 • Сет шорцеви и маичка за момчиња
 • Маица - кратки ракави, жерсеј, Jordan графика напред
 • Шорцеви - француски фротир, еластичен појас, лого на Jordan Jumpman
 • Состав: 60% памук, 40% полиестер
 • Одржување: Машинско перење

 • карактеристики вредност
  Категорија Шорцеви
  Основната поделба Текстил
  Пол За момчиња
  Бренд NIKE
  Возраст Мали деца
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на buzzsneakers.mk.
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики DA4087-100
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.912 MKD
  Заштеда 20%
  4.890 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики DH9756-600
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.990 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики CD0610-022
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.090 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики CD0610-109
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.912 MKD
  Заштеда 20%
  7.390 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5C
  11.5C
  11C
  12.5C
  12C
  13.5C
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики DX2164-100
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.190 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики 704949-016
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.390 MKD
  големина
  1.5Y
  1.5Y
  10.5
  10.5C
  11.5
  11.5C
  11C
  12.5
  12.5C
  12C
  13.5
  13.5C
  13C
  1Y
  2.5Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3