на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Шорцеви Sportswear Tech
NIKE Шорцеви Sportswear Tech
NIKE Шорцеви Sportswear Tech
NIKE Шорцеви Sportswear Tech
NIKE Шорцеви Sportswear Tech
NIKE Шорцеви Sportswear Tech
NIKE

NIKE Шорцеви Sportswear Tech

код на производ: DA0826-491
4.190 MKD
4.190 MKD
3.352 MKD
Заштеда: 838 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 1X
  1X
 • 2X
  2X
 • 2XL
  2XL
 • 2XS
  2XS
 • 3X
  3X
 • 3XL
  3XL
 • 4XL
  4XL
 • 12-13Y
 • LG
  LG
 • 11-12Y
 • MD
  MD
 • NS
  NS
 • 9-10Y
 • SM
  SM
 • 14-15Y
 • 7-8Y
 • YLG
  YLG
 • YMD
  YMD
 • YSM
  YSM
 • YXL
  YXL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Sportswear Tech е детски шорц за момчиња кој носи целосна пријатност и удобност. Направен е од меко руно и децата едноставно ќе го обожаваат. Има стандарден крој и еластичен појас со врвка, така што лесно се обблекува и соблекува и може целосно да се прилагоди на нивните потреби. Страничните џебови ќе им овозможат лесно да ставаат ситници во нив и слободно да ја продолжат својата игра без никакво одвлекување. Има и џеб со патент во кој можат безбедно да стават некои повредни работи. Логото на Nike јасно го истакнува спортскиот дух на вашите малечки и нивната припадност на големото семејство Nike. Лесно се одржува и може да се пере во машина за перење.
Спецификација:

 • Детски шорцеви за момчиња
 • Состав: 69% памук и 31% полиестер
 • Стандарден крој
 • Машинско перење
 • Еластичен појас со врвки
 • Странични џебови и џеб со патент

 • карактеристики вредност
  Категорија Шорцеви
  Основната поделба Текстил
  Пол За момчиња
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на buzzsneakers.mk.
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Маица DX9512-010
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.352 MKD
  Заштеда 20%
  1.690 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  Патики DA3199-002
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.890 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики CJ3906-016
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.912 MKD
  Заштеда 20%
  9.890 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики CD0609-022
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  9.790 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики FN3845-100
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.152 MKD
  Заштеда 20%
  10.190 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2