на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Шорцеви Club Fleece Alumni
NIKE Шорцеви Club Fleece Alumni
NIKE Шорцеви Club Fleece Alumni
NIKE Шорцеви Club Fleece Alumni
NIKE Шорцеви Club Fleece Alumni
NIKE Шорцеви Club Fleece Alumni
NIKE Шорцеви Club Fleece Alumni
NIKE Шорцеви Club Fleece Alumni
NIKE

NIKE Шорцеви Club Fleece Alumni

код на производ: DX0502-100
3.090 MKD
3.090 MKD
2.317 MKD
Заштеда: 773 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • L
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Изработени од мек француски фротир, машките шорцеви Nike Club Fleece Alumni ви обезбедуваат целосна удобност и се идеални за секој ден. Дизајниран е со необработени рабови на влезовите во џебот и долните рабови за да се постигне vintage, истрошен изглед. Растегливиот еластичен појас има надворешна јамка што ви овозможува дополнително да ги прилагодите овие шорцеви на вашите потреби. Меката француска ткаенина има лесно чувство, а просторното вклопување околу колковите и бутовите ви дава опуштен изглед и чувство.
Спецификација:

 • Машки lifestyle шорцеви
 • Еластичен прилагодлив појас
 • Странични џебови
 • Заден џеб
 • Машинско перење
 • Материјал: 58% памук / 23% вискоза / 19% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Шорцеви
  Основната поделба Текстил
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики DM0033-100
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.167 MKD
  Заштеда 25%
  10.890 MKD
  големина
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DC9836-163
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.352 MKD
  Заштеда 20%
  9.190 MKD
  големина
  10
  11
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики CK0900-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  10.328 MKD
  Заштеда 35%
  15.890 MKD
  големина
  8.5

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви DX9726-045
  2.689 MKD
  Заштеда 45%
  4.890 MKD
  големина
  L
  M
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Шорцеви FQ7160-077
  1.919 MKD
  Заштеда 45%
  3.490 MKD
  големина
  L
  M
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Шорцеви DX0817-010
  3.178 MKD
  Заштеда 35%
  4.890 MKD
  големина
  L
  M
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Шорцеви DX0817-567
  2.689 MKD
  Заштеда 45%
  4.890 MKD
  големина
  L
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Шорцеви DX9673-100
  2.084 MKD
  Заштеда 45%
  3.790 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Шорцеви FQ7160-010
  2.268 MKD
  Заштеда 35%
  3.490 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XS