на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

adidas Шорцеви и маица TREFOIL
adidas Шорцеви и маица TREFOIL
adidas Шорцеви и маица TREFOIL
adidas Шорцеви и маица TREFOIL
adidas Шорцеви и маица TREFOIL
adidas Шорцеви и маица TREFOIL
adidas Шорцеви и маица TREFOIL
adidas Шорцеви и маица TREFOIL
adidas Шорцеви и маица TREFOIL
adidas Шорцеви и маица TREFOIL
adidas

adidas Шорцеви и маица TREFOIL

код на производ: FI8318
Šifra proizvođača: FUH57

Во рамките на EcoVision проектот, за вас ги издвоивме BUZZING GREEN моделите на познатите брендови, изработени од рециклирани, вегански, биоразградливи и други материјали кои допринесуваат за заштита и чување на животната средина.

2.088 MKD
2.088 MKD
1.670 MKD
Заштеда: 418 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 3-4Y
 • 4-5Y
 • 5-6Y
 • 6-7Y
 • 7-8Y
 • 8-9Y
 • 9-10Y
 • 10-11Y
 • 11-12Y
 • 12-13Y
 • 13-14Y
 • 14-15Y
 • 15-16Y
 • 3M
 • 6M
 • 9M
 • 12M
 • 18M
 • 1-2Y
 • 2-3Y
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

adidas TREFOIL е комплет за бебиња составен од маичка со кратки ракави и шорцеви. Малите ќе уживаат во класичниот спортски изглед со овој комплет. Маичката има големо лого со три листови, а шорцевите се со класични три риги. Ткаенината од памучна маичка му дава на овој совршен летен комплет меко и мазно чувство кое вашите најмали спортисти ќе го сакаат уште од првиот ден.
Спецификација:

 • Дводелен сет за бебиња
 • Модел: regular fit
 • Ребрест дел на кружниот отвор околу вратот
 • Копчиња на рамото за лесно облекување/соблекување
 • Прилагодлив еластичен појас на шорцевите
 • Ние сме партнери со Better Cotton Initiative за подобрување на одгледувањето памук на глобално ниво
 • Материјал: 100% памук

 • карактеристики вредност
  Категорија Шорцеви и маица
  Основната поделба Текстил
  Пол Kids
  Бренд adidas
  Возраст За бебе
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на buzzsneakers.mk.
  Trenutno nema komentara