на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Тренерка SHORT TEE SET
Тренерка SHORT TEE SET
Тренерка SHORT TEE SET
Тренерка SHORT TEE SET
Тренерка SHORT TEE SET
Тренерка SHORT TEE SET
Тренерка SHORT TEE SET
Тренерка SHORT TEE SET

Тренерка SHORT TEE SET

код на производ: H20316
Šifra proizvođača: JLO98
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

adidas DISNEY MICKEY & FRIENDS е унисекс комплет за деца, кој е создаден во соработка помеѓу adidas Originals и Disney.

Тој наоѓа инспирација во спојот на хип-хоп културата и уметноста. Без разлика дали вашите малечки се расположени да бидат интересни како Шиљо или весели и оптимисти како Мики, овој комплет е тука за да ја поддржи нивната уникатност.

Се состои од мека памучна маица и шорцеви со препознатливо лого на Trefoil и 3 линии, заштитниот знак на Адидас.

Впечатливата Дизни графика на маичката на сите јасно им покажува кои се омилените херои на вашите наследници.

Памучните производи adidas поддржуваат одржливо одгледување на памук и се дел од амбицијата да се стави крај на употребата на пластичен отпад.

Најдете класичен и урбан стил во исто време за вашите најмали во овој унисекс комплет за деца adidas DISNEY MICKEY & FRIENDS.

Спецификација:

  • Унисекс детски комплет - lifestyle
  • Шорцеви и маичка
  • Маица: краток ракав
  • Шорцеви: еластичен појас
  • Странични џебови
  • Лого на Trefoil
  • Состав - маичка: 100% памук, шорцеви: 70% памук, 30% рециклиран полиестер
  • Боја: црна

КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

Sačuvano u omiljne
Патики FB1362-102
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
6.890 MKD
големина
10
10.5
11
12
8
8.5
9
9.5
Sačuvano u omiljne
Патики FJ4741-100
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
6.428 MKD
Заштеда 35%
9.890 MKD
големина
8
Sačuvano u omiljne
Патики DJ0449-001
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
6.233 MKD
Заштеда 35%
9.590 MKD
големина
5.5Y
5Y

слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Тренерка 76L168-023
2.392 MKD
Заштеда 20%
2.990 MKD
големина
2T