на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Сандали Jordan Flare
NIKE Сандали Jordan Flare
NIKE Сандали Jordan Flare
NIKE Сандали Jordan Flare
NIKE Сандали Jordan Flare
NIKE Сандали Jordan Flare
NIKE Сандали Jordan Flare
NIKE Сандали Jordan Flare
NIKE Сандали Jordan Flare
NIKE Сандали Jordan Flare
NIKE

NIKE Сандали Jordan Flare

код на производ: CI7849-100
3.190 MKD
3.190 MKD
2.073 MKD
Заштеда: 1.117 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 29.5
 • 32
 • 33.5
 • 35
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Jordan Flare Unisex се детски сандали направени за целодневно трчање, скокање и играње на плажа или базен. Активен летен ден значи удобни обувки, а Nike Jordan Flare е токму тоа. Лесни и воздушни, тие ги поддржуваат детските креативни авантури. Лесно се облекуваат додека лентата на петицата го спречува нивното симнување. Покриената област околу прстите е стратешки зајакната. Растегливиот материјал брзо се суши и придонесува за удобност и совршено вклопување. Мекиот гумен ѓон има одлични влечни својства на различни површини.
Спецификација:

 • Унисекс сандали за помали деца
 • Зајакнување на прстите
 • Лого на Jumpman
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Сандали
  Основната поделба Обувки
  Пол За момчиња
  Бренд NIKE
  Возраст Мали деца

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Сандали DH0223-100
  2.983 MKD
  Заштеда 35%
  4.590 MKD
  големина
  6
  7
  8
  9
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Сандали DJ6607-001
  3.067 MKD
  Заштеда 25%
  4.090 MKD
  големина
  6
  7
  8
  9