на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики AIR MAX 97 WE
NIKE Патики AIR MAX 97 WE
NIKE Патики AIR MAX 97 WE
NIKE Патики AIR MAX 97 WE
NIKE Патики AIR MAX 97 WE
NIKE Патики AIR MAX 97 WE
NIKE Патики AIR MAX 97 WE
NIKE Патики AIR MAX 97 WE
NIKE Патики AIR MAX 97 WE
NIKE Патики AIR MAX 97 WE
NIKE Патики AIR MAX 97 WE
NIKE Патики AIR MAX 97 WE
NIKE

NIKE Патики AIR MAX 97 WE

код на производ: BQ4567-001
Prosečna ocena:
13.490 MKD
13.490 MKD
10.792 MKD
Заштеда: 2.698 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 44
 • 45
 • 46
 • 42
 • 42.5
 • 43
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike NIKE AIR MAX 97 WE се машки lifestyle патики, дизајнирани за удобност и се вистинскиот избор за секој урбан маж. За сите оние кои сакаа да ја видат удобноста, во далечната 1978 година, Nike ја лансираше револуционерната Air технологија. Инспирирани од јапонските возови и капките вода, овие патики со синтетичко и мрежесто горнипте ви даваат допир на светлина и прозрачност и ги одржуваат вашите стапала свежи во текот на целиот ден. Средниот ѓон од пена ви дава чувство на мекост, леснотија и обезбедува оптимално амортизирање. Скриениот систем за врзување обезбедува рационализиран изглед. Целиот дизајн на овие модерни патики зрачи со спортска и модерна елеганција, која ќе привлече внимание. Гумениот ѓон, покрај одличното прилепување на површина, обезбедува долготрајност на овие Nike патики.
Спецификација:

 • Машки lifestyle патики
 • Скриен систем за врзување
 • Горен дел: синтетички и мрежа
 • Среден пенест ѓон
 • Swoosh лого
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CU4489-722
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.323 MKD
  Заштеда 35%
  8.190 MKD
  големина
  L
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CU4489-700
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.218 MKD
  Заштеда 25%
  8.290 MKD
  големина
  L
  M
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CU4489-330
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.218 MKD
  Заштеда 25%
  8.290 MKD
  големина
  M
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DV4587-252
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.958 MKD
  Заштеда 35%
  6.090 MKD
  големина
  L
  M

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FD5810-200
  9.752 MKD
  Заштеда 20%
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FD5810-001
  10.362 MKD
  Заштеда 15%
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FB1362-101
  6.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  8
  8.5
  9
  9.5