на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Air Jordan 1 Mid SE
NIKE Патики Air Jordan 1 Mid SE
NIKE Патики Air Jordan 1 Mid SE
NIKE Патики Air Jordan 1 Mid SE
NIKE Патики Air Jordan 1 Mid SE
NIKE Патики Air Jordan 1 Mid SE
NIKE Патики Air Jordan 1 Mid SE
NIKE Патики Air Jordan 1 Mid SE
NIKE Патики Air Jordan 1 Mid SE
NIKE Патики Air Jordan 1 Mid SE
NIKE

NIKE Патики Air Jordan 1 Mid SE

код на производ: 852542-007
10.390 MKD
10.390 MKD
10.390 MKD
Заштеда: 0 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 47
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Машките lifestyle патики Nike Air Jordan 1 Mid SE, инспирирани од изгледот на кошаркарските патики, носат ретро изглед. Естетиката на старата школа се среќава со модерен шмек и ја дава безвременската силуета на Jordan. Вистинската и синтетичка кожа и текстилни материјали на горниот дел го прават овој пар светла и празнична како празничните светла. Засилената пета додава удобност и цврстина. Перфорираната површина околу прстите обезбедува прозрачност и им овозможува на стапалата да дишат. Единицата за воздушен ѓон во петицата обезбедува добро амортизирање. Не треба да го менувате она што е добро, само надоградете го - додајте го Nike Air Jordan 1 Mid SE во вашата колекција на Jordan.
Спецификација:

 • Lifestyle машки патики
 • Врвки
 • Полудлабок профил
 • Лого Wings на петицата
 • Лого на Jumpman
 • Перфорација на прстите
 • Состав на горен дел: вистинска и синтетичка кожа, текстил
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Дуксер CU4489-722
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.733 MKD
  Заштеда 30%
  8.190 MKD
  големина
  2XL
  L
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DQ4801-722
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.672 MKD
  Заштеда 20%
  9.590 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:12
  Дуксер FB7921-330
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.032 MKD
  Заштеда 20%
  8.790 MKD
  големина
  2XL
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Дуксер CU4489-330
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.290 MKD
  големина
  XL

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ4146-100
  8.090 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  7
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ3459-160
  9.690 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  12.5
  13
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ3458-160
  10.390 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  12.5
  13
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики 921826-021
  12.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  13
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FB9658-102
  10.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  8
  8.5
  9
  9.5