на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Uptempo 96
NIKE Патики Uptempo 96
NIKE Патики Uptempo 96
NIKE Патики Uptempo 96
NIKE Патики Uptempo 96
NIKE Патики Uptempo 96
NIKE Патики Uptempo 96
NIKE Патики Uptempo 96
NIKE Патики Uptempo 96
NIKE Патики Uptempo 96
NIKE

NIKE Патики Uptempo 96

код на производ: FD0274-001
12.190 MKD
12.190 MKD
9.752 MKD
Заштеда: 2.438 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 44
 • 44.5
 • 45
 • 46
 • 41
 • 42
 • 42.5
 • 43
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Air More Uptempo 96 се машки lifestyle патики наменети за љубителите на кошарката. Како да се опише Nike Air More Uptempo '96? Храбар, впечатлив и сè за A-I-R. Со дизајн инспириран од високолетачки стил на кошарка и графити уметност од 90-тите, овие патики ќе ги натераат сите да ги свртат погледите. Повеќе од 20 години, единиците Air обезбедуваат удобно амортизирање, помагајќи ви да се чувствувате добро како што изгледате. Овие патики се инспирирани од графитите од 90-тите и ги слават улиците по кои одите и воздухот во кој одите. Првично дизајнирани за професионални кошаркари, овие патики имаат единица Max Air во предниот дел на стапалото што обезбедува лесно амортизирање. Горниот дел е изработен од вистинска и синтетичка кожа, додека мрежните детали на јазикот помагаат да биде лесен и прозрачен. Еластичните ремени на горниот дел од стапалото ви помагаат да ја одржите стабилноста, овозможувајќи ви да ги носите овие патики со или без врвки. Кружни врвки се совпаѓаат со тркалезни јазичиња за влечење на петицата и јазикот.
Спецификација:

 • Машки lifestyle патики
 • Гумен ѓон
 • Врвки
 • Зашиено лого на Swoosh
 • Пена во средниот ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CU4489-722
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.323 MKD
  Заштеда 35%
  8.190 MKD
  големина
  2XL
  L
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CU4489-334
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.323 MKD
  Заштеда 35%
  8.190 MKD
  големина
  2XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FB7290-281
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CU4489-010
  Prosecna ocena:
  glas
  4
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.217 MKD
  Заштеда 25%
  8.290 MKD
  големина
  2XL
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CU4489-016
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.290 MKD
  големина
  M

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FD5810-200
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FB9619-001
  12.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики 553558-161
  8.990 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  13
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FD5810-001
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FB8883-200
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  13
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики DZ4353-003
  8.990 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  13
  8
  8.5
  9
  9.5