на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Blazer Mid Pro Club
NIKE Патики Blazer Mid Pro Club
NIKE Патики Blazer Mid Pro Club
NIKE Патики Blazer Mid Pro Club
NIKE Патики Blazer Mid Pro Club
NIKE Патики Blazer Mid Pro Club
NIKE Патики Blazer Mid Pro Club
NIKE Патики Blazer Mid Pro Club
NIKE Патики Blazer Mid Pro Club
NIKE Патики Blazer Mid Pro Club
NIKE

NIKE Патики Blazer Mid Pro Club

код на производ: FB8891-001
7.490 MKD
7.490 MKD
5.992 MKD
Заштеда: 1.498 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 44
 • 42.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Blazer Mid Pro Club е машка патика која ве поддржува да продолжите да напредувате. Задржувајќи ја класичната едноставност и удобност што ги сакате, вашите омилени патики се надградени за модерната ера. Дополнителна гума се протега од средниот ѓон до Swoosh, давајќи му храбар пресврт во доза од класиците на Nike од 70-тите. Горниот дел со дизајн на лепенка додава совршена количина на ретро став. Дополнителната гума од страна додава издржливост и е инспирирана од прототипот од 1978 година. Материјалите за завршна обработка со висок дизајн совршено го одржуваат дизајнот. изгледајте безвременски со овие лесни за носење машки патики. Дизајнот со среден врв и традиционалната врвка им даваат на овие патики класичен изглед. Вулканизираната конструкција го спојува ѓонот со средниот ѓон, давајќи им на овие патики рационализиран изглед што можете да го носите насекаде. Гумениот ѓон обезбедува прилепување и издржливост.
Спецификација:

 • Машки патики – lifestyle
 • Кожен горен дел
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FB7290-619
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FB7290-508
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  големина
  L
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CU4489-381
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.560 MKD
  Заштеда 45%
  8.290 MKD
  големина
  2XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CU4489-259
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.323 MKD
  Заштеда 35%
  8.190 MKD
  големина
  M
  XL

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FD5810-200
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FB9619-001
  12.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики 553558-161
  8.990 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  13
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FD5810-001
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FB8883-200
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  13
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики DZ4353-003
  8.990 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  13
  8
  8.5
  9
  9.5