на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Cortez
NIKE Патики Cortez
NIKE Патики Cortez
NIKE Патики Cortez
NIKE Патики Cortez
NIKE Патики Cortez
NIKE Патики Cortez
NIKE Патики Cortez
NIKE Патики Cortez
NIKE Патики Cortez
NIKE

NIKE Патики Cortez

код на производ: DN1791-104
6.890 MKD
6.890 MKD
5.512 MKD
Заштеда: 1.378 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 36.5
 • 37.5
 • 38
 • 38.5
 • 39
 • 40
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Cortez се женски lifestyle патики кои комбинираат ретро и модерни детали. Најдобрите наследства имаат историско продолжение, па така и овие патики. Го задржавме ретро изгледот, го освеживме дизајнот со поширока површина на прстите и поцврсти странични панели за да можете удобно да ги носите во различни прилики. Инспириран од оригиналот од '72, средниот ѓон од пена со иконата клинест влошка обезбедува удобност и одлично амортизирање. Гумениот ѓон со дезен од шевронен, покрај одличното држење, обезбедува и издржливост на овие Nike патики. Одберете ги Nike Cortez женските патики и уживајте во целодневната удобност и нивниот атрактивен дизајн.
Спецификација:

 • Женски lifestyle патики
 • Лого Nike
 • Кожен горен дел
 • Засилена ниска потпетица
 • Гумен ѓон со дезен од шевронен

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За жени
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DQ6844-133
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.952 MKD
  Заштеда 20%
  6.190 MKD
  големина
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CZ8338-010
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.113 MKD
  Заштеда 35%
  4.790 MKD
  големина
  M
  S
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CW4298-272
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.217 MKD
  Заштеда 25%
  8.290 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XS

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FB9892-670
  10.390 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики DC0774-080
  8.990 MKD
  големина
  5.5
  6.5
  7
  7.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DZ2628-002
  10.190 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FB9892-200
  10.390 MKD
  големина
  5.5
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики DX9176-106
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FV0951-100
  6.472 MKD
  Заштеда 20%
  8.090 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5