на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Air Force 1
NIKE Патики Air Force 1
NIKE Патики Air Force 1
NIKE Патики Air Force 1
NIKE Патики Air Force 1
NIKE Патики Air Force 1
NIKE Патики Air Force 1
NIKE Патики Air Force 1
NIKE Патики Air Force 1
NIKE Патики Air Force 1
NIKE

NIKE Патики Air Force 1

код на производ: DV7762-300
Prosečna ocena:
6.890 MKD
6.890 MKD
6.890 MKD
Заштеда: 0 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 38
 • 37.5
 • 40
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Air Force 1 lifestyle детските патики за тинејџери носат комбинација на традиционално и модерно во дизајнот и квалитетот на материјалите. Овој легендарен модел на Nike добива нова интерпретација за да ги задоволи обожавателите и љубителите на класичниот американски бренд. Моделот Nike Air Force 1 има горен дел од вистинска и синтетичка кожа за максимална издржливост. Скриената единица за воздух обезбедува дополнително амортизирање под нозете. Засилената пета додава удобност. Патиките се со плиток профил со класични врвки и логото на Nike. Бојата и силуетата овозможуваат комбинирање со различни парчиња облека, а нивната разновидност е несомнена.
Спецификација:

 • Детски lifestyle патики за тинејџери
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Засилена пета
 • Единица за скриен воздух
 • Лого на Nike
 • Горен дел од вистинска и синтетичка кожа
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За момчиња
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FD3285-010
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.872 MKD
  Заштеда 20%
  6.090 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FD3285-222
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.872 MKD
  Заштеда 20%
  6.090 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  XS

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FB9035-002
  6.890 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FV0367-001
  6.890 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FB9035-001
  6.890 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y