на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Air Jordan 1 Mid
NIKE Патики Air Jordan 1 Mid
NIKE Патики Air Jordan 1 Mid
NIKE Патики Air Jordan 1 Mid
NIKE Патики Air Jordan 1 Mid
NIKE Патики Air Jordan 1 Mid
NIKE Патики Air Jordan 1 Mid
NIKE Патики Air Jordan 1 Mid
NIKE Патики Air Jordan 1 Mid
NIKE Патики Air Jordan 1 Mid
NIKE

NIKE Патики Air Jordan 1 Mid

код на производ: DQ8426-106
Prosečna ocena:
9.690 MKD
9.690 MKD
7.752 MKD
Заштеда: 1.938 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 47
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Инспирирани од оригиналот што дебитираше во 1985 година, машките кошаркарски патики Nike Air Jordan 1 го одржуваат иконскиот изглед што го сакате, додека избраните бои и чистата кожа му даваат посебен идентитет. Горниот дел од кожа, синтетичка кожа и текстил го обвиткува вашето стапало совршено меко, а во исто време е доволно цврсто за оптимално чувство на поддршка. Средниот ѓон од пена и перничињата Nike Air ја зголемуваат удобноста на ново ниво обезбедувајќи одлично амортизирање. Патиките имаат полудлабок профил со класични врвки и лого на Nike што јасно говори за љубовта кон брендот. Перфорациите на прстите ги одржуваат вашите стапала свежи. Цврстиот гумен ѓон со кружна шема совршено се фаќа за различни површини.
Спецификација:

 • Машки кошаркарски патики
 • Полудлабок профил
 • Врвки
 • Горен дел од кожа, синтетичка кожа и текстил
 • Среден ѓон од пена
 • Лого на Nike
 • Перфорации
 • Nike Air технологија
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DA7180-010
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.349 MKD
  Заштеда 45%
  6.090 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FD7415-010
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.712 MKD
  Заштеда 20%
  5.890 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DR3087-485
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.242 MKD
  Заштеда 25%
  6.990 MKD
  големина
  S
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DX0566-113
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.201 MKD
  Заштеда 10%
  6.890 MKD
  големина
  L
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CU4489-259
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.323 MKD
  Заштеда 35%
  8.190 MKD
  големина
  M
  XL

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FD5810-200
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FB9619-001
  12.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики 553558-161
  8.990 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  13
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FD5810-001
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FB8883-200
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  13
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики DZ4353-003
  8.990 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  13
  8
  8.5
  9
  9.5