на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Air Max 90 LT
NIKE Патики Air Max 90 LT
NIKE Патики Air Max 90 LT
NIKE Патики Air Max 90 LT
NIKE Патики Air Max 90 LT
NIKE Патики Air Max 90 LT
NIKE Патики Air Max 90 LT
NIKE Патики Air Max 90 LT
NIKE Патики Air Max 90 LT
NIKE Патики Air Max 90 LT
NIKE

NIKE Патики Air Max 90 LT

код на производ: CD6868-018
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Air Max 90 LTR е бебешка патика која ги запознава најмладите генерации со легендарниот воздушен ѓон. Nike Air Max 90 LTR е легендарна патика создадена во 90-тите години која се враќа уште подобра и поубава. Амортизацијата е подобрена, единицата Max Air е прилагодена на стапалото на детето и обезбедува повеќе простор во пределот на прстите. Со класичниот дизајн и изглед на овие патики, на најмладите генерации им се познати деведесеттите. Овие патики со низок профил се направени од мешавина на вистинска и синтетичка кожа, а оваа комбинација обезбедува издржливост и удобност. Единицата Max Air е помека во контакт со земјата и е погодна за деца. Покрај тоа, централниот слој од пена е флексибилен и овозможува удобен чекор. Дополнителната облога околу глуждовите овозможува дополнителна удобност што ќе ја почувствувате веднаш штом ќе ја облечете патиката. Гумениот надворешен ѓон со целосна должина обезбедува држење без оглед на површината. Првите чекори на вашето бебе нека бидат со Nike Air Max 90 LTR е бебешка патика.
Спецификација:

 • Патики за деца
 • Max Air единица
 • Среден ѓон од пена
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол Kids
  Бренд NIKE
  Возраст За бебе

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FV0369-001
  7.032 MKD
  Заштеда 20%
  8.790 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FV0361-001
  7.592 MKD
  Заштеда 20%
  9.490 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ4606-100
  7.418 MKD
  Заштеда 25%
  9.890 MKD
  големина
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ4607-100
  6.593 MKD
  Заштеда 25%
  8.790 MKD
  големина
  4.5Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y