на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Jordan Point Lane
NIKE Патики Jordan Point Lane
NIKE Патики Jordan Point Lane
NIKE Патики Jordan Point Lane
NIKE Патики Jordan Point Lane
NIKE Патики Jordan Point Lane
NIKE Патики Jordan Point Lane
NIKE Патики Jordan Point Lane
NIKE Патики Jordan Point Lane
NIKE Патики Jordan Point Lane
NIKE

NIKE Патики Jordan Point Lane

код на производ: CZ4166-102
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Машките кошаркарски патики Nike Jordan Point Lane црпи инспирација од трите најнезаборавни натпревари на Џордан. Комбинацијата на елементите на AJ3, AJ6 и AJ 11 создава патика инспирирана од големината и бескомпромисната удобност. Единицата за воздух Air Max 200 под петицата обезбедува лесен комфор и икона визуелна привлечност. Обликуваниот слој на петата и деталите на горниот раб се извлечени од моделот AJ3, додека обликуваните детали за средниот ѓон, линиите на шевовите и обликуваниот еластичен јазик се инспирирани од моделот A6. Конечно, кожните слоеви се однесуваат на моделот А 11.
Спецификација:

 • Полудлабок профил
 • Врвки
 • Мрежест и кожен горен дел
 • Перфорации на горниот дел
 • Единица за воздух Air Max 200

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FB7290-281
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CU4489-700
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.217 MKD
  Заштеда 25%
  8.290 MKD
  големина
  L
  M
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CU4489-010
  Prosecna ocena:
  glas
  4
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.217 MKD
  Заштеда 25%
  8.290 MKD
  големина
  2XL
  XL

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FD5810-001
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5