на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Air Max Motif
NIKE Патики Air Max Motif
NIKE Патики Air Max Motif
NIKE Патики Air Max Motif
NIKE Патики Air Max Motif
NIKE Патики Air Max Motif
NIKE Патики Air Max Motif
NIKE Патики Air Max Motif
NIKE Патики Air Max Motif
NIKE Патики Air Max Motif
NIKE

NIKE Патики Air Max Motif

код на производ: FJ4607-100
8.790 MKD
8.790 MKD
6.593 MKD
Заштеда: 2.197 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 36.5
 • 38
 • 37.5
 • 39
 • 38.5
 • 40
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Air Max Motif е детска lifestyle патика за деца, идна класика инспирирана од легендарниот оригинал. Овие патики му оддаваат почит на легендарниот модел AM1 од 1987 година со футуристички изглед за вашата генерација. Издржливата синтетичка кожа и слоевитите логоа Swoosh им даваат на овие патики класичен изглед, додека видливите Max Air единици во петицата ви носат сè што ви треба за да останете удобно во секојдневните авантури на вашето дете. Меката пена под нозете носи чувство на кадифен со секој чекор. Патиките се со плиток профил со класични врвки и логото на Nike. Гумениот надворешен ѓон со целосна должина обезбедува издржливо влечење на различни површини. Жлебовите на ѓонот го прават флексибилен, така што секој чекор изгледа природно.
Спецификација:

 • Детски lifestyle патики за момчиња
 • Горен дел од синтетичка кожа
 • Среден ѓон од пена
 • Врвки
 • Лого на Nike
 • Единица Air
 • Плиток профил
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол Kids
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FD2979-063
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.872 MKD
  Заштеда 20%
  6.090 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  XS

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FV0369-001
  7.032 MKD
  Заштеда 20%
  8.790 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FV0361-001
  7.592 MKD
  Заштеда 20%
  9.490 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ4606-100
  7.418 MKD
  Заштеда 25%
  9.890 MKD
  големина
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ4592-100
  6.368 MKD
  Заштеда 25%
  8.490 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y