на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE

NIKE Патики Air Max 90

код на производ: FJ4592-100
8.490 MKD
8.490 MKD
6.792 MKD
Заштеда: 1.698 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 33
 • 27.5
 • 28.5
 • 28
 • 30
 • 29.5
 • 31.5
 • 31
 • 32
 • 34
 • 33.5
 • 35.5
 • 35
 • 36.5
 • 36
 • 38
 • 37.5
 • 39
 • 38.5
 • 40
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike AIR MAX 90 се детски lifestyle патики за тинејџери, кои комбинираат ретро и модерни детали. Класиката се врати, спортскиот дизајн и новите модерни детали гарантираат лесно вклопување на овие патики со остатокот од вашата гардероба. Синтетичката кожа во горниот дел ја обезбедува потребната сила и издржливост. Со дизајн и изглед кој сè уште е ист како во деведесеттите, но со уште помека и пофлексибилна перница, единица Max Air која е прилагодена за растот на стапалото, а формата им дава на вашите прсти повеќе простор за движење. Дополнителните влошки околу глуждот обезбедуваат чувство на кадифен, а удобната и флексибилна пена ги олеснува вашите чекори. Гумениот ѓон, покрај одличното држење, обезбедува и издржливост на овие Nike патики. Изберете Nike AIR MAX 90 патики и уживајте во целодневната удобност и нивниот атрактивен дизајн.
Спецификација:

 • Детски lifestyle патики за тинејџери
 • Max Air единица
 • Влошки околу зглобот на глуждот
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Гумен ѓон со жлебови

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол Kids
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на buzzsneakers.mk.
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FD2979-010
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.090 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL

  слични производи