на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

adidas Патики Superstar
adidas Патики Superstar
adidas Патики Superstar
adidas Патики Superstar
adidas Патики Superstar
adidas Патики Superstar
adidas Патики Superstar
adidas Патики Superstar
adidas Патики Superstar
adidas Патики Superstar
adidas

adidas Патики Superstar

код на производ: ID4281
Šifra proizvođača: MAP08
Prosečna ocena:
4.688 MKD
4.688 MKD
3.516 MKD
Заштеда: 1.172 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 36
 • 36 2/3
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

adidas SUPERSTAR се детски, автентични патики со засилување во облик на школка над прстите. Тие првично беа направени за кошаркарски терени во 70-тите години. Хип-хоперите ги направија познати во 80-тите. Денес патиките adidas SUPERSTAR се урбана икона која ја обожава низ целиот свет. На ова издание е присутно и светски познатото засилување на школката во пределот на прстите, кое ви овозможува препознатлив стил и добра заштита, исто како што тоа беше случај на кошаркарското игралиште во старите времиња. Сега, дали на фестивал или шетајќи по улица, можете да уживате без да се плашите дека некој ќе ве згази во толпата. Горниот дел е изработен од комбинација на текстилни и кожни материјали, што придонесува за издржливоста на моделот. Пругасти три ленти и логото на adidas SUPERSTAR додаваат автентичност на вашиот изглед. Спецификација:

 • Детски патики
 • Плиток профил
 • Гумен ѓон
 • Горен дел од кожа и текстил
 • Зајакнување на прстите
 • Брендирање adidas 3-Stripes

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол Kids
  Бренд adidas
  Возраст Мали деца

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики ID6891
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  glas
  1
  4.262 MKD
  Заштеда 30%
  6.088 MKD
  големина
  4
  4-
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики IF0550
  3.910 MKD
  Заштеда 20%
  4.888 MKD
  големина
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-