на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE

NIKE Патики Air Max 95

код на производ: DH8015-100
13.490 MKD
13.490 MKD
8.768 MKD
Заштеда: 4.722 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 38
 • 38.5
 • 39
 • 40
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Инспирирани од човечкото тело и убавината на спортовите од 90-тите, Nike Air Max 95 женските lifestyle патики комбинираат неверојатна удобност со стил на наследство. Иконските странични панели претставуваат сила, додека видливата единица за воздух во петицата и предниот дел на стапалото го амортизира секој ваш чекор. Нивниот дизајн црпи инспирација од човечкото тело – средниот ѓон го претставува 'рбетот, градираните панели се мускулите, а врвките се ребрата на патиката. Оригинално развиен за добри перформанси во трчање, видливата Nike Air единица обезбедува целодневна удобност. Мрежата на горниот дел е засилена со кожа и синтетички прекривки за оптимална дишливост, но и издржливост на патиките. Средниот ѓон од пена има длабоки жлебови за удобно чувство што ви овозможува слободно да се движите.
Спецификација:

 • Женски lifestyle патики
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Мрежест горен дел со кожа и синтетички облоги
 • Единица за амортизација Nike Air
 • Среден ѓон од пена
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За жени
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DQ4599-576
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.193 MKD
  Заштеда 25%
  5.590 MKD
  големина
  L
  S
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FB4609-010
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  големина
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FB8338-328
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.032 MKD
  Заштеда 20%
  8.790 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XS

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:6
  Патики DX9176-106
  6.890 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FV0951-100
  8.090 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5