на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE

NIKE Патики Air Max 90

код на производ: FD0678-100
8.490 MKD
8.490 MKD
6.367 MKD
Заштеда: 2.123 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 38
 • 37.5
 • 39
 • 38.5
 • 40
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Air Max 90 е патика која ќе го маѓепса секој тинејџер. Омилените патики од 90-тите сега ќе ги маѓепсаат новите генерации. Мека влошка, флексибилен ѓон, поудобен горен дел - моделот Air Max 90 се врати подобар од кога било. За издржливоста на овој модел е одговорен синтетичкиот горен дел, гумениот ѓон обезбедува флексибилност и слобода на движење на стапалата, па ќе уживате во секој момент - без разлика на активноста што ве очекува. Обликот на патиката е дизајниран да им даде повеќе простор на прстите и да обезбеди максимална удобност.
Спецификација:

 • Патики за тинејџери
 • Синтетички горен дел
 • Гумен ѓон
 • Врвки
 • Лого Nike

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол Kids
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FD2979-063
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.872 MKD
  Заштеда 20%
  6.090 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  XS

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FV0369-001
  7.032 MKD
  Заштеда 20%
  8.790 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FV0361-001
  7.592 MKD
  Заштеда 20%
  9.490 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ4607-100
  6.592 MKD
  Заштеда 25%
  8.790 MKD
  големина
  4.5Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y