на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Air Huarache
NIKE Патики Air Huarache
NIKE Патики Air Huarache
NIKE Патики Air Huarache
NIKE Патики Air Huarache
NIKE Патики Air Huarache
NIKE Патики Air Huarache
NIKE Патики Air Huarache
NIKE Патики Air Huarache
NIKE Патики Air Huarache
NIKE

NIKE Патики Air Huarache

код на производ: FD0656-001
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Машките патики Nike Air Huarache дебитираа во 1991 година кога дизајнерот на обувки Тинкер Хетфилд дојде до идеја да го комбинира кројот на чевли за скијање на вода со функционалноста на јужноамериканската сандала. Nike Air Huarache веднаш стана апсолутен хит штом се појавија на кошаркарските терени, а набрзо и на улиците каде што достигнаа легендарен статус. Изработени да одговараат на вашето стапало и дизајнирани за удобност, машките патики Nike Air Huarache брзо ќе станат ваши омилени. Издржливата синтетичка кожа, платно и мрежести мешавини со ткаенина, а конструкцијата налик на чорап ја одржува усогласеноста, додека иконата на петицата и логото на Nike додаваат посебен изглед од 90-тите.
Спецификација:

 • Машки патики - lifestyle
 • Гумен ѓон
 • Врвки
 • Врзување на променлива ширина
 • Лого на Swoosh

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Дуксер CU4489-010
  Prosecna ocena:
  glas
  4
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.803 MKD
  Заштеда 30%
  8.290 MKD
  големина
  2XL
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:12
  Дуксер FB7921-063
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.593 MKD
  Заштеда 25%
  8.790 MKD
  големина
  2XL
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DA7180-010
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.350 MKD
  Заштеда 45%
  6.090 MKD
  големина
  L
  S

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ3459-160
  9.690 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  12.5
  13
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ3458-160
  10.390 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  12.5
  13
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики 921826-021
  12.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  13
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FB9658-102
  10.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  8
  8.5
  9
  9.5