на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE

NIKE Патики Air Max 95

код на производ: DM0011-004
13.490 MKD
13.490 MKD
10.118 MKD
Заштеда: 3.372 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 46
 • 41
 • 42
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Air Max 95 е машка lifestyle патика која комбинира ретро и модерни детали. Најдобрите наследства имаат историско продолжение, па така и овие патики. Човечкото тело е инспирација за многу уметности и уметници. Така е и со овие патики. Горниот дел црпи инспирација од човечкото тело - средниот ѓон го претставува 'рбетот, градуираните панели се мускулите, а врвките се ребрата на овие патики. Мрежата што дише е засилена со кожа и синтетички прекривки за одлична вентилација и со видливо амортизирање Nike Air обезбедува целодневна удобност. Пената во влошката ви дава одлично амортизирање и додава удобност. Гумениот ѓон со жлебови, покрај одличното држење, обезбедува и издржливост на овие Nike патики. Изберете машки патики Nike Air Max 95 и уживајте во целодневната удобност и нивниот атрактивен дизајн. Спецификација:

 • Машки lifestyle патики
 • Nike Air перничиња
 • Чекорни панели
 • Горен дел: мрежа за дишење со кожа
 • Пена во средниот ѓон
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FB7290-508
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  големина
  L
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DX0566-010
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.543 MKD
  Заштеда 35%
  6.990 MKD
  големина
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FB7050-817
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.633 MKD
  Заштеда 35%
  5.590 MKD
  големина
  2XL
  L
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FB7290-619
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FB7290-281
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FD5810-200
  9.752 MKD
  Заштеда 20%
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FD5810-001
  10.362 MKD
  Заштеда 15%
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5