на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

adidas Патики OZWEEGO Celox
adidas Патики OZWEEGO Celox
adidas Патики OZWEEGO Celox
adidas Патики OZWEEGO Celox
adidas Патики OZWEEGO Celox
adidas Патики OZWEEGO Celox
adidas Патики OZWEEGO Celox
adidas Патики OZWEEGO Celox
adidas Патики OZWEEGO Celox
adidas Патики OZWEEGO Celox
adidas

adidas Патики OZWEEGO Celox

код на производ: GV8890
Prosečna ocena:
6.288 MKD
6.288 MKD
4.402 MKD
Заштеда: 1.886 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 35.5
 • 36 2/3
 • 40
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

adidas OZWEEGO Celox се детски унисекс патики. Без разлика дали одите на училиште или излегувате со пријателите, овие adidas патики ќе ви ја дадат поддршката што ја заслужувате. Adiprene+ го прави секој чекор лесен и удобен, додека конструкцијата налик на чорап го спречува поместувањето на стапалото. Синтетичкиот и текстилниот горен дел нежно се обвиткува околу вашите стапала, а во исто време ги комбинира удобноста и издржливоста што ја сакате. Делумно се направени од рециклирана содржина создадена од производствен отпад. Мекиот, удобен и лесен среден EVA ѓтон со Adiprene и Adiprene+ перничиња обезбедува совршено амортизирање и додава удобност. Патиките се одликуваат со плиток профил со класични врвки. Надворешниот ѓон од гума е еластичен и прилагодлив на различни површини и обезбедува издржливо влечење во повеќе насоки. Добијте ја вашата доза на adidas стил со овие функционални и удобни патики.
Спецификација:

 • Детски унисекс патики
 • OrthoLite®
 • Врвки
 • Плиток профил
 • Adiprene и Adiprene+ перничиња
 • EVA среден ѓон
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол Kids
  Бренд adidas
  Возраст Мали деца

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер IB8589
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.372 MKD
  Заштеда 30%
  3.388 MKD
  големина
  104
  110
  116
  122
  128
  134
  140
  146
  152
  158
  164
  170
  176
  62
  68
  74
  80
  86
  92
  98

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Патики GY6629
  2.070 MKD
  Заштеда 20%
  2.588 MKD
  големина
  1
  1-
  10-K
  10K
  11-K
  11K
  12-K
  12K
  13-K
  13K
  2
  2-
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  Sačuvano u omiljne
  Патики GW4066
  4.790 MKD
  Заштеда 20%
  5.988 MKD
  големина
  1
  1-
  10-K
  10K
  11-K
  11K
  12-K
  12K
  13-K
  13K
  2
  2-
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  Sačuvano u omiljne
  Патики GY9213
  2.333 MKD
  Заштеда 40%
  3.888 MKD
  големина
  10-K
  10K
  11K
  2K
  3K
  4-K
  4K
  5-K
  5K
  6-K
  6K
  7-K
  7K
  8-K
  8K
  9-K
  9K