на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики HUARACHE RUN
NIKE

NIKE Патики HUARACHE RUN

код на производ: 704949-044
6.090 MKD
6.090 MKD
3.654 MKD
Заштеда: 2.436 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 33
 • 28
 • 30
 • 29.5
 • 31
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike HUARACHE RUN се детски патики за помали деца, совршен сојузник во играта и секојдневните активности. Овие патики се направени да одговараат на детското стапало и дизајнирани за удобност. Мекиот кожен горен дел со супер прозрачната ткаенина обезбедува одлична вентилација и ги одржува детските стапала суви и свежи во текот на целиот ден. Познатото ремче за кои децата го сакаат се наоѓа на петицата им овозможува брзо и лесно да скокнат во удобноста на нивните омилени патики. Средниот ѓон од пена е еластичен со совршено амортизирање и обезбедува неповторлива удобност и комфор кои децата ги заслужуваат. Внатрешните перничиња се протегаат по целото стапало и овозможуваат совршена персонализација. Гумениот ѓон обезбедува одлично прилепување на површина и му дава сигурност на секој чекор. Без разлика дали малечките се качуваат, скокаат или трчаат, овие Nike HUARACHE RUN патики ќе бидат нивниот најдобар сојузник.
Спецификација:

 • Детски патики за помали деца
 • Плиток модел
 • Горен дел: мека кожа со прозрачна ткаенина
 • Врвки
 • Среден ѓон од пена
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За момчиња
  Бренд NIKE
  Возраст Мали деца

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 85B781-023
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.813 MKD
  Заштеда 35%
  2.790 MKD
  големина
  4
  5
  6
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 86I198-GEH
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.134 MKD
  Заштеда 40%
  1.890 MKD
  големина
  4
  5
  6
  7

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики CT3839-110
  6.890 MKD
  големина
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FB9035-002
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FV0367-001
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FB9035-001
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  glasa
  2
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  големина
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DM3386-100
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  glas
  1
  4.152 MKD
  Заштеда 20%
  5.190 MKD
  големина
  1.5Y
  11C
  12.5
  12C
  13C
  1Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики CT3839-103
  6.890 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y