на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

THE NORTH FACE Патики Vectiv Exploris Futurelight
THE NORTH FACE Патики Vectiv Exploris Futurelight
THE NORTH FACE Патики Vectiv Exploris Futurelight
THE NORTH FACE Патики Vectiv Exploris Futurelight
THE NORTH FACE Патики Vectiv Exploris Futurelight
THE NORTH FACE Патики Vectiv Exploris Futurelight
THE NORTH FACE Патики Vectiv Exploris Futurelight
THE NORTH FACE Патики Vectiv Exploris Futurelight
THE NORTH FACE Патики Vectiv Exploris Futurelight
THE NORTH FACE Патики Vectiv Exploris Futurelight
THE NORTH FACE Патики Vectiv Exploris Futurelight
THE NORTH FACE Патики Vectiv Exploris Futurelight
THE NORTH FACE Патики Vectiv Exploris Futurelight
THE NORTH FACE Патики Vectiv Exploris Futurelight
THE NORTH FACE

THE NORTH FACE Патики Vectiv Exploris Futurelight

код на производ: NF0A4T2WWMB1
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Достигнете ги новите височини и поминете низ кој било терен со машките outdoor патики The North Face VECTIV EXPLORIS FUTURELIGHT. Овие водоотпорни и прозрачни патики за планинарење се дизајнирани со иновативни карактеристики кои ја максимизираат стабилноста и го минимизираат заморот. Со водоотпорен FUTURELIGHT™ за дишење и технологија VECTIV, тие се створени за планините. Горниот дел од мрежата Cordura® ripstop е отпорен на триење, додека интегрираните слоеви во пределот на прстите и петите нудат засилена заштита. Подножјето OrthoLite® X55™ нуди одлична удобност, додека густата 3D TPU плоча под подножјето обезбедува стабилност во повеќе насоки. Средниот ѓон со рокер геометрија е дизајниран да создаде долготрајно возење напред. Средниот ѓон EVA нуди лесно чекорење, додека гумениот надворешен ѓон Surface Control™ со жлебови длабоки 4 мм нуди одлично држење.
Спецификација:

 • Плиток профил

 • Врвки

 • Прозрачна, водоотпорна технологија FUTURELIGHT™

 • Пропулзивна VECTIV технологија

 • Горен дел од мрежата со рипстоп Cordura®

 • OrthoLite® X55™ шари

 • Гусна 3D TPU плоча под шарата

 • Среден ѓон со клацкалка геометрија

 • ЕВА среден ѓон

 • Surface Control™ гумен ѓон со жлебови длабоки 4 mm

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За мажи
  Бренд THE NORTH FACE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер NF0A3XYDJK31
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.232 MKD
  Заштеда 20%
  5.290 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер NF0A3XYDHBS1
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.493 MKD
  Заштеда 30%
  4.990 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер NF00A0TEKX71
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.992 MKD
  Заштеда 20%
  4.990 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер NF00A0TE3X41
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.493 MKD
  Заштеда 30%
  4.990 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер NF0A4M7WJK31
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.272 MKD
  Заштеда 20%
  4.090 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер NF00AHJYLA91
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.290 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL