на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Blazer ‘77 Remastered
NIKE Патики Blazer ‘77 Remastered
NIKE Патики Blazer ‘77 Remastered
NIKE Патики Blazer ‘77 Remastered
NIKE Патики Blazer ‘77 Remastered
NIKE Патики Blazer ‘77 Remastered
NIKE Патики Blazer ‘77 Remastered
NIKE Патики Blazer ‘77 Remastered
NIKE Патики Blazer ‘77 Remastered
NIKE Патики Blazer ‘77 Remastered
NIKE

NIKE Патики Blazer ‘77 Remastered

код на производ: DQ7673-100
Prosečna ocena:
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Blazer '77 Remastered машките lifestyle патики инспирирани од кошарката добиваат впечатлив изглед. Само затоа што сакате класични парчиња не значи дека не стоите во место со модата. Напротив! Nike Blazer '77 Remastered негува традиција која ја одржува едноставноста и удобноста. Сега вашето омилено парче добива подобра верзија - редизајнирана за модерното доба. Дополнителната гума се протега од средниот ѓон до Swoosh логото и му дава смел и иновативен пресврт на оригиналниот модел од седумдесеттите. Горниот дел е направен со техника која носи ретро стил. Гумените делови од страните додаваат издржливост и се инспирирани од оригиналниот модел од 1997 година. Премиум материјалите, дизајнот на горниот дел, ретро завршницата на средниот ѓон го прават вашиот изглед безвременски и оригинален. Вулканизираната конструкција ги спојува надворешниот и средниот ѓон за аеродинамичен изглед.
Спецификација:

 • Машки патики - lifestyle
 • Подигнат ѓон
 • Врвки
 • Swoosh лого
 • Гумени засилувања

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер CU4505-825
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.543 MKD
  Заштеда 30%
  6.490 MKD
  големина
  M
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DX0566-113
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.134 MKD
  Заштеда 40%
  6.890 MKD
  големина
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Дуксер FB7290-508
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.823 MKD
  Заштеда 30%
  6.890 MKD
  големина
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:12
  Дуксер FB7921-063
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.593 MKD
  Заштеда 25%
  8.790 MKD
  големина
  2XL
  XL

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ3459-160
  9.690 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  12.5
  13
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ3458-160
  10.390 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  12.5
  13
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики 921826-021
  12.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  13
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FB9658-102
  10.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  8
  8.5
  9
  9.5