на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

adidas Патики Retropy F2
adidas Патики Retropy F2
adidas Патики Retropy F2
adidas Патики Retropy F2
adidas Патики Retropy F2
adidas Патики Retropy F2
adidas Патики Retropy F2
adidas Патики Retropy F2
adidas Патики Retropy F2
adidas Патики Retropy F2
adidas

adidas Патики Retropy F2

код на производ: GW9358
Šifra proizvođača: LJA21
6.088 MKD
6.088 MKD
4.870 MKD
Заштеда: 1.218 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 44 2/3
 • 45 1/3
 • 41 1/3
 • 42
 • 43 1/3
 • 44
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

adidas Retropy F2 се машки lifestyle патики кои ќе ви го исполнат секој ден со удобност. Го зедовме најдоброто од минатото и го ставивме во овие модерни функционални патики. Инспирација за Retropy F2 се adidas патиките за трчање од далечните осумдесетти. Патиките се одликуваат со низок профил и класични врвки. Текстилниот горен дел со зашиени велур и мрежести постави даваат совршена удобност и прозрачност, за да ги одржувате вашите стапала пријатни и свежи. Мекиот средниот EVA ѓон ја зголемува удобноста и обезбедува одлично амортизирање, така што со овие патики ќе заборавате на уморните стапала. Тие се направени од делумно рециклирана содржина создадена од производниот отпад. Гумениот надворешен ѓон е еластичен, се прилепува на различни површини и обезбедува издржливо влечење во повеќе насоки.
Спецификација:

 • Машки патики – lifestyle
 • EVA среден ѓон
 • Горен дел: текстил. со велур и мрежести прекривки
 • Врвки
 • Плиток профил
 • Делумно рециклирана содржина
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За мажи
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер H13475
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.199 MKD
  Заштеда 55%
  4.888 MKD
  големина
  M
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер IA4785
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.516 MKD
  Заштеда 25%
  4.688 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики IE2304
  6.789 MKD
  Заштеда 15%
  7.988 MKD
  големина
  10
  10-
  11
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики IG7521
  6.870 MKD
  Заштеда 20%
  8.588 MKD
  големина
  10
  10-
  11
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики HQ2167
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  glas
  1
  6.150 MKD
  Заштеда 20%
  7.688 MKD
  големина
  10
  11
  11-
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики ID8073
  6.870 MKD
  Заштеда 20%
  8.588 MKD
  големина
  10
  10-
  11
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FZ6327
  5.350 MKD
  Заштеда 20%
  6.688 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5