на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Air Max 95 Xcat Nn
NIKE Патики Air Max 95 Xcat Nn
NIKE Патики Air Max 95 Xcat Nn
NIKE Патики Air Max 95 Xcat Nn
NIKE Патики Air Max 95 Xcat Nn
NIKE Патики Air Max 95 Xcat Nn
NIKE Патики Air Max 95 Xcat Nn
NIKE Патики Air Max 95 Xcat Nn
NIKE Патики Air Max 95 Xcat Nn
NIKE Патики Air Max 95 Xcat Nn
NIKE

NIKE Патики Air Max 95 Xcat Nn

код на производ: DQ0268-001

Во рамките на EcoVision проектот, за вас ги издвоивме BUZZING GREEN моделите на познатите брендови, изработени од рециклирани, вегански, биоразградливи и други материјали кои допринесуваат за заштита и чување на животната средина.

Prosečna ocena:
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Air Max 95 е машка lifestyle патика која комбинира ретро и модерни детали. Најдобрите наследства имаат историско продолжение, па така и овие патики. Човечкото тело е инспирација за многу уметности и уметници. Така е и со овие патики. Горниот дел црпи инспирација од човечкото тело - средниот ѓон го претставува 'рбетот, градуираните панели се мускулите, а врвките се ребрата на овие патики. Мрежата што дише е засилена со кожа и синтетички прекривки за одлична вентилација и со видливо амортизирање Nike Air обезбедува целодневна удобност. Пената во влошката ви дава одлично амортизирање и додава удобност. Гумениот ѓон со жлебови, покрај одличното држење, обезбедува и издржливост на овие Nike патики. Изберете машки патики Nike Air Max 95 и уживајте во целодневната удобност и нивниот атрактивен дизајн. Спецификација:

 • Машки патики
 • Nike Air перничиња
 • Горен дел: прозрачен текстил во комбинација со кожа
 • Пена во средниот ѓон
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FB7998-672
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.472 MKD
  Заштеда 20%
  8.090 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CU4489-722
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.323 MKD
  Заштеда 35%
  8.190 MKD
  големина
  L
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DX0566-113
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.201 MKD
  Заштеда 10%
  6.890 MKD
  големина
  L
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CU4489-063
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.632 MKD
  Заштеда 20%
  8.290 MKD
  големина
  2XL
  L
  XL

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FD5810-001
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5