на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE

NIKE Патики Air Max 95

код на производ: DM0011-002
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Air Max 95 се машки патики кои комбинираат ретро и модерни детали. Најдобрите наследства имаат историско продолжение, така и овие патики. Човечкото тело е инспирација за многу уметности и многу уметници. Така е и со овие патики. Горниот дел црпи инспирација од човечкото тело - средниот ѓон го претставува 'рбетот, степенуваните панели се мускули, а врвките ги претставуваат ребрата на овие патики. Прозрачната мрежа е засилена со кожа и синтетички навлаки за одлична вентилација и со видливите Nike Air перничиња обезбедуваат удобност во текот на денот. Пената во срединиот ѓон ви обезбедува одлична амортизација и додава удобност. Гумениот ѓон со жлебови, покрај одличното прилепување на површина, обезбедува и долготрајност на овие Nike патики. Изберете ги Nike Air Max 95 машките патики и уживајте во целодневната удобност и нивниот атрактивен дизајн.
Спецификација:

 • Машки lifestyle патики
 • Nike воздушни перничиња
 • Степенувани панели
 • Горен дел: прозрачна мрежа со кожа
 • Пена во средниот ѓон
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DX0566-010
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.543 MKD
  Заштеда 35%
  6.990 MKD
  големина
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DD5925-010
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.417 MKD
  Заштеда 25%
  5.890 MKD
  големина
  2XL
  M
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FB7290-508
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  големина
  L
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FB7290-619
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FD5810-001
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5