на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

NIKE Патики Nike Air Max 90 Leather special edition
NIKE Патики Nike Air Max 90 Leather special edition
NIKE Патики Nike Air Max 90 Leather special edition
NIKE Патики Nike Air Max 90 Leather special edition
NIKE Патики Nike Air Max 90 Leather special edition
NIKE Патики Nike Air Max 90 Leather special edition
NIKE Патики Nike Air Max 90 Leather special edition
NIKE Патики Nike Air Max 90 Leather special edition
NIKE Патики Nike Air Max 90 Leather special edition
NIKE Патики Nike Air Max 90 Leather special edition
NIKE

NIKE Патики Nike Air Max 90 Leather special edition

код на производ: DQ0276-100
8.890 MKD
8.890 MKD
6.223 MKD
Заштеда: 2.667 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 38
 • 37.5
 • 39
 • 38.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Air Max 90 Leather special edition се патики за тинејџери. Иако овие патики го имаат истиот легендарен изглед како оригиналниот AM90, тие сега даваат подобро чувство – само за вас. Се прашувате што е подобро? Подлогата е помека и пофлексибилна. Дополнително, ја додадовме Air единицата специјално за деца и ја обликувавме областа на прстите за да им дадеме повеќе простор за движење. Дизајнирани се да се носат каде ѝ да посакате и ви го носат посакуваниот бран од деведесеттите. Ова специјално издание содржи пастелни бои инспирирани од деновите исполнети со забава. Вистинската и синтетичка кожа од која е направено горништето ги прави овие патики издржливи и лесни за чистење и одржување. Видливата Max Air единица обезбедува помеко чувство, додека удобната и флексибилна пена додава дополнителна удобност на секој чекор.
Спецификација:

 • Детски патики за тинејџери - lifestyle
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Горен дел од вистинска и синтетичка кожа
 • Поставен отвор околу глуждот
 • Пластични детали на горниот дел
 • Гумен ѓон со полна должина

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол Kids
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Патики FD9768-100
  10.190 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики FD0688-100
  7.790 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики CD6864-015
  8.490 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики FD9771-001
  10.590 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики DM3269-001
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  glas
  1
  10.590 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики DZ5632-001
  5.943 MKD
  Заштеда 30%
  8.490 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y