на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Skateboarding Ishod Wair
NIKE Патики Skateboarding Ishod Wair
NIKE Патики Skateboarding Ishod Wair
NIKE Патики Skateboarding Ishod Wair
NIKE Патики Skateboarding Ishod Wair
NIKE Патики Skateboarding Ishod Wair
NIKE Патики Skateboarding Ishod Wair
NIKE Патики Skateboarding Ishod Wair
NIKE Патики Skateboarding Ishod Wair
NIKE Патики Skateboarding Ishod Wair
NIKE

NIKE Патики Skateboarding Ishod Wair

код на производ: DC7232-301
Prosečna ocena:
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Skateboarding Outcome Wair се скејт патики со потпис на Ishod Wair кои ви носат ретро вибрации. Ishod Wair беше вклучен во дизајнирањето на овие патики од почеток до крај. Проникнати со елементи преземени од култните кошаркарски патики од 1990-тите, (дали знаевте дека кошарката беше првата љубов на Ваир?) Создадени се да бидат издржливи и долготрајни. Овие патики повлекуваат линија помеѓу ретро оригиналниот стил и модерните иновации во светот на скејтерите. Издржливите набори од велур на горниот дел создаваат класичен изглед. Мрежестиот прозрачен панел има флексибилна пластична обвивка што го враќа изгледот на кошаркарските патики од 1990-тите. Превртеното Swoosh лого на петицата му оддава почит на Nike Air Darwin моделот и првата љубов на Ваир, кошарката. Nike React влошката е направена од лесна, издржлива пена и ви обезбедува совршено амортизирање. Новиот дизајн носи и издржливо засилување на прстите кое е флексибилно и отпорно на абење. Специфичната шема на ѓонот, која е наменета за скејтери, ви овозможува одлично прилепување на површина таму каде што ви е најпотребно.
Спецификации:

 • Скејт патики за возрасни
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Nike React технологија
 • Горен дел: велур и мрежа
 • Зајакнување во предел на петиците
 • Ѓон прилагоден на скејтери

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FD7415-010
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.712 MKD
  Заштеда 20%
  5.890 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CU4489-700
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.218 MKD
  Заштеда 25%
  8.290 MKD
  големина
  L
  M
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CU4489-722
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.323 MKD
  Заштеда 35%
  8.190 MKD
  големина
  L
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DQ4801-722
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.233 MKD
  Заштеда 35%
  9.590 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FB7050-817
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.633 MKD
  Заштеда 35%
  5.590 MKD
  големина
  2XL
  L
  S
  XL
  XS

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FD5810-200
  9.752 MKD
  Заштеда 20%
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FD5810-001
  10.362 MKD
  Заштеда 15%
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FB1362-101
  6.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  8
  8.5
  9
  9.5