на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

adidas Патики Retropy F2
adidas Патики Retropy F2
adidas Патики Retropy F2
adidas Патики Retropy F2
adidas Патики Retropy F2
adidas Патики Retropy F2
adidas Патики Retropy F2
adidas Патики Retropy F2
adidas Патики Retropy F2
adidas Патики Retropy F2
adidas

adidas Патики Retropy F2

код на производ: GX4638
Šifra proizvođača: LJA21
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

adidas Retropy F2 се машки lifestyle патики кои ќе ви го исполнат секој ден со удобност. Го зедовме најдоброто од минатото и го ставивме во овие модерни функционални патики. Инспирацијата ја најдовме во класичните чевли за трчање од 80-тите, засилени со свежи пропорции и ефектен дизајн. Патиките се одликуваат со низок профил со класични врвки. Текстилниот горен дел со зашиени велур делови и мрежести постави обезбедува совршена удобност и прозрачност за да ги одржувате вашите стапала свежи. Мекиот средниот EVA ѓон додава удобност и обезбедува одлично амортизирање, така што ќе заборавате на уморните стапала. Направени од делумно рециклирана содржина од производен отпад. Гумениот ѓон е еластичен, се прилагодува на различни површини и обезбедува издржливо влечење во повеќе насоки.
Спецификација:

 • Машки патики – lifestyle
 • EVA среден ѓон
 • Горен дел: текстил со велур и мрежести слоеви
 • Плиток профил
 • Делумно рециклирана содржина
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За мажи
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер IA4785
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.516 MKD
  Заштеда 25%
  4.688 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер H06710
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.929 MKD
  Заштеда 55%
  4.288 MKD
  големина
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер IA4883
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.066 MKD
  Заштеда 25%
  4.088 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики IE2304
  6.789 MKD
  Заштеда 15%
  7.988 MKD
  големина
  10
  10-
  11
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики IG7521
  6.870 MKD
  Заштеда 20%
  8.588 MKD
  големина
  10
  10-
  11
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики HQ2167
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  glas
  1
  6.150 MKD
  Заштеда 20%
  7.688 MKD
  големина
  10
  11
  11-
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики ID8073
  6.870 MKD
  Заштеда 20%
  8.588 MKD
  големина
  10
  10-
  11
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FZ6327
  5.350 MKD
  Заштеда 20%
  6.688 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5