на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Патики Hyperturf
Патики Hyperturf
Патики Hyperturf
Патики Hyperturf
Патики Hyperturf
Патики Hyperturf
Патики Hyperturf
Патики Hyperturf
Патики Hyperturf
Патики Hyperturf

Патики Hyperturf

код на производ: GX2023
Šifra proizvođača: LKI88
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

adidas Hyperturf се машки патики кои внесуваат нова димензија на сите outdoor активности. Овие патики ги направивме со робустен стил во соработка со adidas Adventure. Мешавината на материјали во горниот дел вклучува рипстоп, нубук, велур и мрежа кои совршено меко ги обвиткуваат вашите стапала, а во исто време им ја даваат потребната цврстина и одличната прозрачност. Тие се делумно направени од рециклирана содржина создадена од производниот отпад. Овој производ е само едно од нашите решенија за ставање крај на пластичниот отпад. Влошките Adiprene+ обезбедуваат одлично амортизирање и додаваат удобност. Патиките се одликуваат со плиток профил и класични врвки. Цврстиот гумен ѓон обезбедува одлично прилепување и ви дава стабилен и цврст чекор, полн со самодоверба. Бидете забележани за време на сите ваши секојдневни активности како стилски маж во овие adidas Hyperturf патики.
Спецификација:

 • Горен дел: рипстоп, нубук, велур и мрежа
 • Делумно рециклирана содржина
 • Lace-up
 • Плиток профил
 • Adiprene+ амортизација
 • Гумен ѓон

 • КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FB7998-672
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.472 MKD
  Заштеда 20%
  8.090 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DQ4599-576
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.192 MKD
  Заштеда 25%
  5.590 MKD
  големина
  L
  S

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FD5810-001
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5