на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

adidas Патики ZX 22 Boost
adidas Патики ZX 22 Boost
adidas Патики ZX 22 Boost
adidas Патики ZX 22 Boost
adidas Патики ZX 22 Boost
adidas Патики ZX 22 Boost
adidas Патики ZX 22 Boost
adidas Патики ZX 22 Boost
adidas Патики ZX 22 Boost
adidas Патики ZX 22 Boost
adidas

adidas Патики ZX 22 Boost

код на производ: GY6700
Šifra proizvođača: LPY77

Во рамките на EcoVision проектот, за вас ги издвоивме BUZZING GREEN моделите на познатите брендови, изработени од рециклирани, вегански, биоразградливи и други материјали кои допринесуваат за заштита и чување на животната средина.

Prosečna ocena:
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

adidas ZX 22 BOOST се машки lifestyle патики инспирирани од трчањето. Едноставноста може да биде радикална. Вкоренети во иновациите, овие машки патики повторно ја лансираат прогресивната adidas ZX серија. Нежните детали од велур на мрежестиот горен дел додаваат суптилна софистицираност. Направени се од делумно рециклирана содржина генерирана од производствениот отпад. Патиките се одликуваат со плиток профил и класични врвки. JET BOOST и EVA средниот ѓон обезбедуваат враќање на енергијата, одлично амортизирање, мека удобност и чувство на одење по облаци во кое можете да уживате цел ден. Надворешниот ѓон од гума е еластичен, се прилепува на различни површини и обезбедува издржливо влечење во повеќе насоки. Облечете ги овие ултра удобни adidas патики и чекорете смело и самоуверено низ урбаните градски улици.
Спецификација:

 • Машки патики – lifestyle
 • Мрежест горен дел со прекривки од велур
 • JET BOOST и EVA среден ѓон
 • Врвки
 • Плиток профил
 • Рециклирана содржина
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За мажи
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер IA4883
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.066 MKD
  Заштеда 25%
  4.088 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер IA4885
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.592 MKD
  Заштеда 35%
  3.988 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики IE2304
  6.790 MKD
  Заштеда 15%
  7.988 MKD
  големина
  10
  10-
  11
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики IG7521
  6.870 MKD
  Заштеда 20%
  8.588 MKD
  големина
  10
  10-
  11
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики HQ2167
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  glas
  1
  6.150 MKD
  Заштеда 20%
  7.688 MKD
  големина
  10
  11
  11-
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики ID8073
  6.870 MKD
  Заштеда 20%
  8.588 MKD
  големина
  10
  10-
  11
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FZ6327
  5.350 MKD
  Заштеда 20%
  6.688 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5