на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE

NIKE Патики Air Max 90

код на производ: DV3032-100
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Air Max 90 детските патики се враќаат на сцената со освежен изглед. Сега го подигнавме оригиналниот дизајн на патиките Air Max 90 на уште повисоко ниво со уште поголема удобност и поголема флексибилност за да го пренесеме убавото чувство од 1990-тите на новата генерација. Се разбира, ја задржавме Max Air подлогата што сите ја сакаме за децата, за да можат да уживаат во играта. Прошиените преклопи од синтетичка кожа и украсните пластични детали околу петицата го носат изгледот на деведесеттите директно во сегашноста. Првично дизајнирани за трчање, Max Air единиците во петицата обезбедуваат удобност на секој чекор. Дополнителната постава околу глуждот обезбедува пријатно чувство, додека поширокиот дел околу прстите остава доволно простор за дополнителна удобност. Препознатливиот гумен waffle ѓон кој не остава трага има жлебови за дополнителна флексибилност и природно чувство на секој чекор.
Спецификација:

 • Детски патики
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Среден ѓон од пена
 • Max Air единица во ѓонот
 • Гумен waffle ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За момчиња
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CU9223-063
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.418 MKD
  Заштеда 25%
  5.890 MKD
  големина
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер 95B297-GEH
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.943 MKD
  Заштеда 35%
  2.990 MKD
  големина
  M
  S
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер BV3699-010
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.700 MKD
  Заштеда 45%
  3.090 MKD
  големина
  S
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FD3285-010
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.872 MKD
  Заштеда 20%
  6.090 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  XS

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FB9035-002
  6.890 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FV0367-001
  6.890 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FB9035-001
  6.890 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DM3386-100
  5.190 MKD
  големина
  1.5Y
  11C
  12.5
  12C
  13C
  1Y
  2.5Y
  3Y