на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE Патики Air Max 90
NIKE

NIKE Патики Air Max 90

код на производ: DO6489-001
Prosečna ocena:
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Air Max 90 се lifestyle детски патики за тинејџери. Оваа верзија на моделот ја подобри класичната силуета со удобност и флексибилни карактеристики. Оригиналниот модел од 90-тите ги задржа слоевите од вистинска и синтетичка кожа за поиздржлив горен дел и лесно одржување. Max Air единицата обезбедува лесна поддршка, додека текстурата на газиштето овозможува поголема флексибилност на патиките при движење. Обложениот дел околу глуждот и меките перничиња од пена обезбедуваат врвна удобност.
Спецификација:

 • Детски патики – lifestyle
 • Горен дел: кожа, текстил, синтетиka
 • Air Max единица
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол Kids
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FD2979-063
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.872 MKD
  Заштеда 20%
  6.090 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  XS

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FV0369-001
  7.032 MKD
  Заштеда 20%
  8.790 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FV0361-001
  7.592 MKD
  Заштеда 20%
  9.490 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ4606-100
  7.418 MKD
  Заштеда 25%
  9.890 MKD
  големина
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ4607-100
  6.593 MKD
  Заштеда 25%
  8.790 MKD
  големина
  4.5Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y