на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Air Max 96 2
NIKE Патики Air Max 96 2
NIKE Патики Air Max 96 2
NIKE Патики Air Max 96 2
NIKE Патики Air Max 96 2
NIKE Патики Air Max 96 2
NIKE Патики Air Max 96 2
NIKE Патики Air Max 96 2
NIKE Патики Air Max 96 2
NIKE Патики Air Max 96 2
NIKE

NIKE Патики Air Max 96 2

код на производ: DM1473-100
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Air Max 96 2 се женски lifestyle патики. Стилот на деведесеттите се враќа со remake еден на еден на патиките Air Max 96. Враќајќи го одличниот изглед создаден од познатиот дизајнер на Nike Серџо Лоренцо со додавање на светли бои распоредени во слоеви на класичната конструкција од деведесеттите, овие патики ви даваат шик изглед инспириран од трчањето. Големата Nike Air единица додава траен комфор. Првично дизајнирана за постигнување добри перформанси на лентата за трчање, нивната Max Air единица во петицата и предното стапало ви дава неверојатно амортизација. Споените и зашиени набори додаваат наследен стил и издржливост, овозможувајќи ви и спортски изглед. Отворот околу глуждот ви дава добар изглед и уште подобро чувство.
Спецификација:

 • Женски патики - lifestyle
 • Плиток профил
 • Ретро брендирање на јазичето
 • Везено Swoosh лого
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За жени
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CW4298-010
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.218 MKD
  Заштеда 25%
  8.290 MKD
  големина
  M
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DQ6844-133
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.952 MKD
  Заштеда 20%
  6.190 MKD
  големина
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DQ4599-576
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.193 MKD
  Заштеда 25%
  5.590 MKD
  големина
  L
  S
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FB4609-010
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  големина
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FB8338-328
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.032 MKD
  Заштеда 20%
  8.790 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XS

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:6
  Патики DX9176-106
  6.890 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FV0951-100
  8.090 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DD1869-113
  8.790 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FB7960-001
  9.490 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9