на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Daybreak AX
NIKE Патики Daybreak AX
NIKE Патики Daybreak AX
NIKE Патики Daybreak AX
NIKE Патики Daybreak AX
NIKE Патики Daybreak AX
NIKE Патики Daybreak AX
NIKE Патики Daybreak AX
NIKE Патики Daybreak AX
NIKE Патики Daybreak AX
NIKE

NIKE Патики Daybreak AX

код на производ: DH4262-100
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Чекори со стил по градските улици со женските патики Nike DBreak SP.

Наменети за победници, овие култни патики дебитираа уште во 1979 година како револуционерен модел кој ги обележа маратонските патеки.

Следејќи ги историските чекори на оригиналот, модерната верзија на патиките DBreak носи класичен атлетски изглед во комбинација со модерна удобност.

Горниот дел е комбинација од кожни делови и ултра лесна ткаенина за вентилација со логото на Swoosh со змиски принт, што дава минималистички, но ефективен изглед.

Средниот ѓон од пена обезбедува голема удобност, додека Waffle ѓонот овозможува прилагодување на разни површини.

Комбинацијата од минато и сегашност резултираше во автентичните Nike DBreak SP патики, кои ќе сакате да ги носите секој ден, во секоја пригода

Спецификации:

  • Горен дел: текстил, кожа
  • Гумен ѓон со Waffle текстура
  • Swoosh дизајн
  • Боја: Бела / Беж
  • Шифра на артикл: DH4262-100
карактеристики вредност
Категорија Патики
Основната поделба Обувки
Пол За жени
Бренд NIKE
Возраст За возрасни

КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

Sačuvano u omiljne
Дуксер DR4973-334
Prosecna ocena:
glas
1
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
4.868 MKD
Заштеда 35%
7.490 MKD
големина
M
S
XS
Sačuvano u omiljne
Дуксер DQ6844-133
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
4.952 MKD
Заштеда 20%
6.190 MKD
големина
M
S
XS
Sačuvano u omiljne
Дуксер DQ4599-576
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
4.192 MKD
Заштеда 25%
5.590 MKD
големина
L
S

слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:5
Патики DX9176-106
6.890 MKD
големина
6
6.5
7
7.5
8
8.5
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики FV0951-100
8.090 MKD
големина
6
6.5
7
7.5
8
8.5