на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Панталони Tech Lined
NIKE Панталони Tech Lined
NIKE Панталони Tech Lined
NIKE Панталони Tech Lined
NIKE Панталони Tech Lined
NIKE Панталони Tech Lined
NIKE

NIKE Панталони Tech Lined

код на производ: FB7911-010

Во рамките на EcoVision проектот, за вас ги издвоивме BUZZING GREEN моделите на познатите брендови, изработени од рециклирани, вегански, биоразградливи и други материјали кои допринесуваат за заштита и чување на животната средина.

7.490 MKD
7.490 MKD
5.992 MKD
Заштеда: 1.498 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • L
 • M
 • S
 • XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Tech Lined се машки lifestyle панталони, подготвени за сите градски авантури. Изработени од издржлива рипстоп ткаенина, прозрачни, лесни и удобни. Џебовите со патент обезбедуваат доволно простор за основните работи, додека еластичниот појас и прилагодливата лента овозможуваат персонализирано вклопување. Еластичните делови на нозете го спречуваат движењето и продирањето на студениот воздух, а логото на Nike Futura на левата нога недвосмислено ја истакнува посветеноста на омилениот бренд.
Спецификација:

 • Машки панталони – lifestyle
 • Џебови
 • Еластичен појас со ремен
 • Futura лого
 • Машинско перење
 • Состав: 100% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Панталони
  Основната поделба Текстил
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики DM0033-100
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.168 MKD
  Заштеда 25%
  10.890 MKD
  големина
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DZ4475-168
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  9.352 MKD
  Заштеда 20%
  11.690 MKD
  големина
  10.5
  11.5
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики CZ5594-001
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.712 MKD
  Заштеда 20%
  10.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  7
  8
  8.5
  9
  9.5

  слични производи