на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Маица Sportswear
NIKE Маица Sportswear
NIKE Маица Sportswear
NIKE Маица Sportswear
NIKE Маица Sportswear
NIKE Маица Sportswear
NIKE Маица Sportswear
NIKE Маица Sportswear
NIKE

NIKE Маица Sportswear

код на производ: DZ5171-657
2.090 MKD
2.090 MKD
1.672 MKD
Заштеда: 418 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 2XL
 • L
 • M
 • XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Sportswear е машка маица со кратки ракави за секојдневна удобност. Со испечатеното лого Futura на градите, во комбинација со вашите омилени патики, ќе ја истакне вашата едноставност. Лежерниот крој и кратки ракави ви овозможуваат да се чувствувате удобно и лесно да се комбинирате. Ребрестата манжетна се прилагодува, но и го спречува влечењето на маицата, што ја прави поиздржлива и издржлива. Удобна во пределот на рамената и градите, оваа тенка маичка е вистинска класика. Направена од лесен памук, ќе ви овозможи удобност и мекост. Печатените графики се мазни на допир.
Спецификација:

 • Машка lifestyle маица
 • Состав: 100% памук
 • Futura лого
 • Стандарден крој
 • Машинско перење
 • Кратки ракави

 • карактеристики вредност
  Категорија Маица
  Основната поделба Текстил
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики CV1772-003
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.518 MKD
  Заштеда 35%
  8.490 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DQ8963-101
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  12.218 MKD
  Заштеда 25%
  16.290 MKD
  големина
  10.5
  12
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики FJ4416-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  9.518 MKD
  Заштеда 25%
  12.690 MKD
  големина
  10.5
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DV7413-003
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.543 MKD
  Заштеда 25%
  11.390 MKD
  големина
  8
  9
  Sačuvano u omiljne
  Патики DQ3955-001
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  10.118 MKD
  Заштеда 25%
  13.490 MKD
  големина
  10
  8.5

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица FJ1099-133
  1.912 MKD
  Заштеда 20%
  2.390 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица FJ1099-291
  1.912 MKD
  Заштеда 20%
  2.390 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица FJ1099-060
  1.912 MKD
  Заштеда 20%
  2.390 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица DO7392-323
  2.152 MKD
  Заштеда 20%
  2.690 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица DZ0604-508
  2.472 MKD
  Заштеда 20%
  3.090 MKD
  големина
  L
  M
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица DZ5173-100
  1.672 MKD
  Заштеда 20%
  2.090 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL