на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Маица Sportswear
NIKE Маица Sportswear
NIKE Маица Sportswear
NIKE Маица Sportswear
NIKE Маица Sportswear
NIKE Маица Sportswear
NIKE

NIKE Маица Sportswear

код на производ: DX9512-100
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Sportswear е детска маичка со кратки ракави совршена за секој ден. Оваа Nike маица е дизајнирана за сите љубители на вселената и истражувачи во сите нас. Кој е подготвен да скокне во (Nike) Air таму горе? Памучната ткаенина за секој ден е мека и лесна. Оваа маичка е кроена како вашата класична маичка која не е ниту премногу широка ниту премногу тесна. Еластичниот дел на отворот за врат се протега за да можете лесно да ја облекувате и соблекувате оваа маица. Спецификација:

 • Детски lifestyle маичка со кратки ракави
 • Машинско перење
 • Материјал: 100% памук

 • карактеристики вредност
  Категорија Маица
  Основната поделба Текстил
  Пол За момчиња
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики 654275-421
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.285 MKD
  Заштеда 45%
  7.790 MKD
  големина
  5.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики DH8695-100
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.618 MKD
  Заштеда 25%
  7.490 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики DN3205-505
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.668 MKD
  Заштеда 25%
  4.890 MKD
  големина
  4.5Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики FB9035-002
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.890 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y